خبرهای داغ:
نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله افزود: ماندن در مکتب غدیر بسیار سخت است چرا که مخالف زیاد دارد دعوای امروز و دیروز دنیا بر سر همین غدیر است مغز و عصاره غدیر ولایت است
کد خبر: ۹۳۵۹۸۷۹
|
۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۵

به گزارش خبرگزاری بسیج در کرمان،  بعد از ظهر امروز آیین افتتاج مرکز امامت سپاه ثارالله استان کرمان با حضور فرمانده سپاه ثارالله و نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله برگزار شد

حجت الاسلام عربپور در این مراسم اظهار کرد: مکتب اسلام ناب ، مکتب بی بدیلی در بین همه مکاتب است

وی افزود: در مکتب غدیر عرفان واقعی، حماسه و فرهنگ ناب و ریشه دار وجود دارد و حتی صاحبان سایر ادیان از جمله مسیحیت بر این موضوع صحه گذاشته اند.

عربپور گفت:   امروز غدیر انقلاب اسلامی همین نظام جمهوری اسلامی است که بر پا شده است، آن روز پیامبر به امر خداوند مامور می شود که رسالتش را با ابلاغ امامت و ولایت به گوش جهانیان برساند و اکنون ملت ایران و خصوصا شهدای ما این پیام را به خوبی دریافت کردند.

وی افزود:صد و ده روایت در کتب اهل سنت در خصوص واقعه ی غدیر وجود دارد و البته برخی از علمای و دانشمندان عاقل و بدون تعصب اهل سنت به شخصیت امام علی(ع) و واقعه ی غدیر اعتراف کرده اند به هر جهت آنچه که ما را بر این می دارد تا پای این مکتب بایستیم تربیت غدیری است.

نماینده ولیفقیه در سپاه استان کرمان تصریح کرد:راه اندازی تشکیلات از جمله مرکز تعلیم و تعالی بسیج، مرکز تربیت و تعلیم سپاه همه برای این است که انسان هایی تربیت کنیم تا پای مکتب غدیر بایستند،  تربیت و تعلیم غدیر اکسیر نابی است که باید از خداوند بخواهیم که ما را در این مسیر قرار دهد آنچنان که شهید قاسم سلیمانی در اقیانوس بی کران غدیر صاحب مکتب شد.

عربپور افزود: هر کسی یک جرعه ای از اقیانوس بی کران غدیر بنوشد سبک زندگی اش الهی و ولایی می شود و امروزه جهان دنبال این است که مسلمانان نسبت به غدیر چه نگاهی دارند و ما را به عنوان الگوهای غدیری زیر نظر دارند از این رو اگر ضعیف عمل کنیم دیگران این میدان را از ما می ربایند و از ما بهتر عمل می کنند بنابراین باید مراقب باشیم تا سختی های این راه را درنوردیم.

وی ادامه داد: در دنیایی که امروز زندگی می کنیم همه ی فرهنگ ها به تقابل با فرهنگ غدیر آمده اند باید مراقب باشیم تا نیرنگ و دسیسه های دشمنان اسلام که می خواهند به نام اسلام های مختلف به جنگ اسلام غدیر آیند و این موضوع پایانی ندارد.

عربپور افزود: باید در جامعه دینی و اسلامی به مسئله ی غدیر اهمیت دهیم و آن را تنها به یک روز اختصاص ندهیم بلکه برای پویایی، پیشران و بالنده بودن باید تمامی کارهایمان را بر اساس غدیر انجام دهیم.

نماینده ولیفقیه در سپاه استان کرمان تشرح کرد: در بحث صالحین اگر تعلیم و تربیت بسیج به خوبی اجرا شود انسان های انقلابی و مکتبی خواهیم داشت که برای دفاع از دین و یاری دین از یکدیگر سبقت می گیرند از این رو تربیت غدیری یک ضرورت است که سپاه باید پرچم دار آن باشد.

این مقام مسئول ادامه داد: سعادت و رستگاری در مسیر تحقق آرمانی غدیر در مکتب انقلاب اسلامی است همان گونه شهید سلیمانی فرمود عاقبت به خیری در مسیر انقلاب و این حرم است و اگر باقی بماند مابقی حرم ها باقی خواهد ماند از این رو اساس دین است.

عربپور گفت: روح و حیقت دین داری را باید در زندگی خودمان باید پیاده کرد و نباید اجازه دهیم که حرام ها وارد زندگی شود و حلال ها در جایگاه خود به درستی اجرا شود از این رو در مکتب غدیر تقدم و تاخر هیچ جایگاهی ندارد بلکه باید پا به پای ولایت حرکت کرد.

 حجت الاسلام عربپور خاطر نشان کرد : ماندن در مکتب غدیر بسیار سخت است چرا که  مخالف زیاد دارد دعوای امروز  و دیروز دنیا بر سر همین غدیر است مغز و عصاره غدیر ولایت است

 

ارسال نظرات