نماینده ولی فقیه دراستان هرمزگان گفت : امام خمینی(ره) نهضت خود را بر پایه قیام عاشورا بنا کرده بود.
کد خبر: ۹۳۶۵۱۲۷
|
۲۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۹

 محمد عبادی زاده در گفتگو با خبرگزاری بسیج از هرمزگان ،اظهار داشت: حرکت امام حسین(ع) دو ویژگی داشت: آگاهی بخشی و رهایی بخشی که این دو چاره دنیای آن روز و دوای درد جامعه اسلامی بود.

امام جمعه بندرعباس افزود: عافیت طلبی هم یکی از آفات دینداری است. این که راه خود را برویم و دین فردی خود را نگه داریم و به عبادات فردی متشرع باشیم اما بخاطر بیم از پرداخت هزینه، در برابر فساد و تباهی جامعه سکوت کنیم.


وی عنوان کرد: بسیاری از حرکات جهادگونه و ظلم ستیزی که بعدها در جامعه اسلامی رخ می‌دهد متاثر از قیام عاشورا است. اگر در کوتاه مدت منجر به زوال حکومت امویان می‌شود، در بستر تاریخ اثرات آن را در تمامی حرکت‌های انقلابی می‌بینیم.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان تصریح نمود:حضرت امام خمینی(ره) نهضت خود را بر پایه قیام عاشورا بنا کرده بود، از همین روی امام در باره مهم‏ترین عامل موفقیت و پیروزی انقلاب اسلامی می‏‌فرماید: «اگر قیام حضرت سیدالشهدا سلام الله علیه نبود، امروز هم ما نمی‌توانستیم پیروز شویم».


 عبادی زاده یادآور شد: یادمان نرود حرکت امام حسین(ع) مبارزه با نادانی و گمراهی بود اگر بنا داریم حسینی باشیم و حسینی بمانیم باید در همین مسیر حرکت کنیم و از اهداف امام جدا نشویم.


وی درپایان بیان داشت :اگر افراد جامعه بیاموزند که به امر به معروف و نهی از منکر پایبند باشند، می‌توان جامعه بهتری را ساخت. افرادی که بدون خودبینی و با در نظر گرفتن مصلحت تمام جامعه رفتار می‌کنند؛ می‌توانند در ساختن جامعه‌ای سالم و درست موثر باشند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار