دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان بمناسبت ارتحال آیت الله سید کمال فقیه ایمانی پیامی صادر کرد
کد خبر: ۹۳۶۶۳۶۶
|
۳۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۳

به گزارش خبرگزاری بسیج از اصفهان دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان بمناسبت ارتحال آیت الله سید کمال فقیه ایمانی پیامی صادر کرد؛

 

انا لله و انا الیه راجعون

 

«إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَهِ.»

 

فقدان عالم فرزانه حضرت آیت‌الله حاج‌آقا کمال فقیه‌ایمانی (طاب ثراه)، از علمای برجسته حوزه علمیه اصفهان، برای عموم مردم اصفهان و به‌ویژه حوزه علمیه این استان خسارتی جبران‌ناپذیر است.

 

آن فقیه مجاهد در زمره پیش‌قراولان انقلاب اسلامی و نخستین یاران حضرت امام خمینی(ره) در دوران مبارزه و همراه و حامی همیشگی بنیانگذار جمهوری اسلامی و سپس رهبر معظم انقلاب در مقاطع گوناگون پس از پیروزی انقلاب اسلامی بودند. راهنما و راهبری مؤثر بود که با رهنمودهای داهیانه و حمایت‌های لازم به پیشبرد اهداف انقلاب کمک می‌کرد و پشتوانه‌ای مؤثر برای جبهه انقلاب به شمار می‌آمد.

 

افزون بر آن، با پایگاه مردمی و اجتماعی گسترده خویش در استان اصفهان، منشأ خدمات پرشماری در فعالیت‌های عام‌المنفعه در این استان شد که آثار و برکات آن همچنان ساری و جاری است.

 

کوشش‌های ایشان در تآسیس مراکز علمی و حوزوی نیز وجه دیگری از شخصیت آن عالم حوزوی است که در تجدید حیات حوزه علمیه اصفهان و رونق‌بخشی به آن تأثیری فراوان داشت.

 

نشر آثار علمی متناسب با نیازهای روز و به‌ویژه به زبان‌های خارجی نیز خدمتی ماندگار در گستره بین‌المللی بود که در ترویج معارف اسلامی نقشی مؤثر ایفا کرد.

 

گوناگونی حوزه فعالیت و توجه به نیازهای زمانه ازجمله ویژگی‌های آن عالم فرزانه بود که لازم است ابعاد آن روشن شود و همچون الگویی برجسته در معرض نگاه طلاب و فضلای حوزوی قرار گیرد تا بدان تأسی جویند و از آن بهره گیرند.

 

دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان ارتحال این فقیه و روحانی انقلابی را به ساحت مقدس امام زمان(عج) و رهبر معظم انقلاب و عموم حوزویان، به‌ویژه مردم عالم‌پرور و دانش‌دوست اصفهان تسلیت و تعزیت می‌گوید و از خداوند رحمان برای روح پرفتوح ایشان علو درجات را مسئلت می‌نماید.

 

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، شعبه اصفهان

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار