تبریز- رئیس هجدهمین اجلاس تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی با اشاره به آغاز به کار رسمی این اجلاس از امروز گفت: ۲۰ میهمان خارجی از کشور‌های مختلف در این اجلاس حضور خواهند یافت.
کد خبر: ۹۳۷۲۸۱۴
|
۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، جواد رحمتی افزود: اجلاس پیرغلامان و خادمان حسینی تبریز بعد از یک وقفه یک‌ساله به دلیل شیوع کرونا برگزار می‌شود با این وجود سرعت عمل و استقبال مناسبی که در استان وجود داشت نوید برگزاری اجلاسی در شان هویت عاشورایی و شیعی تبریز را می‌دهد.

وی ادامه داد: در طول برگزاری اجلاس تلاش می‌شود ضوابط بهداشتی به طور کامل رعایت و تست pcr و موضوع واکسیناسیون میهمانان جدی گرفته شود.

رحمتی با اشاره به نقش تبریز در تمدن‌سازی فرهنگ تشیع تصریح کرد: هویت حکومت شیعه پس از اسلام در ایران را مدیون تبریز هستیم؛ قوت فرهنگی اجازه باقی ماندن دشمن را در تبریز نداده است.

وی زنده نگه داشتن آیین‌ها و مناسک عاشورایی، معرفی گروه‌های مرجع متناسب با آیین‌های عاشورایی و تقویت ظرفیت‌های گردشگری را از جمله اهداف برگزاری اجلاس تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی عنوان کرد.

رحمتی یادآور شد: ۱۸۰ مهمان از استان‌های مختلف کشور و ۲۰ مهمان خارجی از کشور‌های هند، پاکستان، آلمان، عراق، ترکیه، آذربایجان، غنا، آرژانتین، ترکیه و کنیا در اجلاس هیجدهم حضور دارند.

 مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی گفت: از حدود ۲ ماه پیش کار ستاد استانی اجلاس شروع شده و هفت کمیته تبلیغات و فضاسازی شهری، علمی و فناوری، تشکل‌های دینی و مذهبی، اجرایی و اطلاع‌رسانی، امنیت، انتظامات، تدارکات و پشتیبانی ذیل ستاد مشغول فعالیت هستند.

مرتضی صفری اذعان داشت: امروز از ساعت ۱۷:۳۰ اجلاس به شکل رسمی در محوطه مسجد کبود افتتاح می‌شود.

وی  اعلام کرد: اختتامیه اجلاس نیز ۲۵ شهریورماه از ساعت ۲۱ در مصلای بزرگ تبریز برگزار خواهد شد.

محمدزاده قائم مقام دبیر ستاد هجدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی یادآور شد: پیرغلامان ذخایر معنوی و مروج فرهنگ ناب عاشورایی هستند و باید به نحوی شایسته مورد تجلیل قرار گیرند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار