تیم بوکس نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که برای نخستین بار بعد از انقلاب اسلامی قرار است در مسابقات بین‌المللی ورزش‌های نظامی( سیزم) در روسیه شرکت کند، روز پنجشنبه وارد مسکو شد.
کد خبر: ۹۳۷۳۵۸۰
|
۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵

به گزارش خبرگزاری بسیج ، افتتاحیه مسابقات روز شنبه ۲۷ شهریور با حضور معاون وزیر دفاع روسیه و وابستگان نظامی کشورها از جمله «ناخدایکم ستاد «رضا خسروی مقدم» وابسته نظامی سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

تیم اعزامی شامل ۱۴ نفر از جمله مربی ، داور و ۱۰ بازیکن است . امیر سرتیپ «داوودصارمی» رئیس هیات بوکس نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، سرپرست تیم اعزامی را به عهده دارد.

شورای بین‌المللی ورزش‌های نظامی که به اختصار سیزم (CISM) خوانده می‌شود، در ۱۸ فوریه ۱۹۴۸ در شهر نیس در فرانسه با هدف ایجاد پیوند میان مهارت‌های نظامی و رشته‌های ورزشی مرتبط تأسیس شد.

اعضاء بنیانگذار سیزم پنج کشور، فرانسه، هلند، بلژیک، دانمارک و لوکزامبورگ بودند. اما با عضویت آرژانتین، مصر و ۹ کشور اروپایی در سال ۱۹۵۰ و عضویت ایالات متحده آمریکا در ۱۹۵۱ این سازمان رفته رفته موقعیتی جهانی یافت.

سیزم در سال ۱۹۹۵ از سوی کمیته بین‌المللی المپیک به رسمیت شناخته شد و در همین سال اولین دوره بازی‌های ارتش‌های جهان را در رم برگزار کرد. هم‌اکنون ۱۲۷ کشور عضو این سازمان هستند.

کشتی آزاد و فرنگی ، جودو و بوکس حرفه ایی ترین و سخت ترین ورزشهای رزمی هستند و تمام نیروهای نظامی جهان و ارتش و پلیس این آموزش های رزمی و دفاع شخصی را فرا می گیرند.

بوکسورهای اعزامی به این مسابقات را سعید عزیزی کاکاوند در وزن ۴۹ کیلوگرم، محمدحسین حقی در ۵۲ کیلوگرم، سبحان صحرایی در ۵۷ کیلوگرم، حسین جدی در ۶۵ کیلوگرم، مسلم مقصودی در ۶۹ کیلوگرم، مهدی سرباز در ۷۵ کیلوگرم، نیثم قشلاقی در ۸۱ کیلوگرم، محمد عزیزی در ۹۱ کیلوگرم و ایمان رمضانپور در مثبت ۹۱ کیلوگرم تشکیل می‌دهند. این تیم بعد از 45 سال در مسابقات سیزم حضور یافته و 5 نفر از ورزشکاران اعزامی از قهرمانان بسیجی می باشند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار