زاهدان/ محمد جواد جامعی گفت: هفته دفاع مقدس یاد آور روزهایی است که مردم میهن اسلامی مان با سلاح ایمان خود توانستند مقابل عظیم ترین قدرتهای جهان بایستند.
کد خبر: ۹۳۷۴۶۱۱
|
۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۳

مسئول سازمان بسیج مداحان استان سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار بسیج در زاهدان، با اشاره به فرا رسیدن ایام اربعین حسینی و با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهیدان و ایثارگران به ویژه یاد و خاطره سردار نامی و پرافتخار، سردار سپهبد شهید، قاسم سلیمانی و هم رزمان شهید ایرانی و عراقی اش، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین عوامل قدرت امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع مقدس است که روز به روز با تاسی از فرهنگ ناب حسینی و گفتمان عاشورا انقلاب اسلامی مقتدرتر و با عزت تر می شود.

وی با تاکید بر این موضوع که دوران دفاع مقدس در ایران یک بازه زمانی بسیار مهم و ماندگار است، گفت: در جنگ هایی که پیش از این در ایران اتفاق افتاده بود، بخش های عظیمی از خاک ایران متاسفانه از دست رفت و در اختیار اشغالگران قرار گرفت.اما در این جنگ شاهد هستیم حتی یک وجب از خاک کشور نیز از دست نرفت.

این مقام مسئول با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس، صرفا محدود به یک دوره تاریخی نیست، اظهار داشت: دفاع مقدس مانند یک گنجینه عظیمی است که تا مدت های طولانی، نسل های بعدی می توانند از آن استخراج و روی آن سرمایه گذاری کنند.

وی در ادامه افزود: جنگ فی نفسه تهدید است اما وقتی تهدید به کشور تحمیل می شود، راهی جز تبدیل آن به فرصت نیست .

وی در ادامه با اشاره به مجاهدت‌ها، ایثارگری‌ها و جانفشانی‌های ملت غیور ایران در جنگ هشت ساله و بیش از ۴۲ سال از عمر بابرکت این انقلاب، افزود: ایستادگی و مقاومت ملت بزرگ ایران نشان از عزم راسخ و اراده‌های پولادین این ملت سرافراز است و امروز این ایستادگی ملت قهرمان ایران الگوی بسیاری از کشورهای منطقه است.

مسئول سازمان بسیج مداحان استان سیستان و بلوچستان ،در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیروزی‌های غرور آفرین ملت بزرگ ایران در هشت سال دفاع مقدس و سال‌های بعد از آن در عرصه‌های گوناگون، تصریح کرد: پیروزی ملت بزرگ ایران در دوران دفاع مقدس تنها در مقابل یک کشور نبود بلکه پیروزی در برابر تمامی قدرت‌های نظامی دنیا و بسیاری از مستکبران عالم و برخی کشورهای مرتجع منطقه بود.

محمد جواد جامعی با اشاره به الگوبرداری ملت بزرگ ایران از فرهنگ عاشورا و گفتمان حضرت سیدالشهداء (ع)، خاطر نشان کرد: اهتزاز پرچم اسلام و انقلاب اسلامی در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مرهون ایستادگی و مقاومت ملت بزرگ ایران و الگو برداری از گفتمان عاشورا و فرهنگ ناب حسینی است و علت محبوبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی در دل ملت‌های آزادی خواه جهان نیز تاسی از همین گفتمان است.

این مقام مسئول با اشاره به فرا رسیدن ایام اربعین سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش، بیان داشت: به تعبیر امام راحل رمز بقای اسلام و انقلاب اسلامی در زنده نگه داشتن عاشورا و محرم و صفر است و باید با الگو گرفتن از عبرت‌های عاشورایی و گفتمان حضرت سیدالشهداء (ع) برای تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی که خود نورامید برای ملت‌های مظلوم و ستمدیده جهان است همت و تلاش کرد و اربعین را باید باشکوه برگزار کرد.

ارسال نظرات