خبرهای داغ:
دبیرخانه اندیشه ورزی و ترویج فرهنگ بشردوستی، نشست کتابخوانی را در سطح ملی و با حضور سفیران بشردوستی ۱۰ استان، برگزار کرد.
کد خبر: ۹۳۷۵۷۰۰
|
۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۱

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین؛ دکتر حسن آصفی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین در این نشست اظهار داشت: از آنجا که کتابخوانی و نقد و تحلیل موضوعات مختلف در حوزه بشردوستی از جمله فعالیت های دبیرخانه اندیشه ورزی و ترویج فرهنگ بشردوستی است، این دبیرخانه در پی برگزاری نشست های استانی کتابخوانی، این بار با حضور سفیران بشردوستی 10 استان این نشست را در سطح ملی برگزار کرد.

وی افزود: برگزاری نشست های کتابخوانی دبیرخانه اندیشه ورزی و ترویج فرهنگ بشردوستی به عنوان حرکتی مؤثر در ترویج کتابخوانی است و امیدواریم با مشارکت و همراهی همه و به خصوص اعضای جوانان بتوانیم برای ارتقاء فرهنگ مطالعه و کتابخوانی گام های مؤثری برداریم .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین ادامه داد: تأثیر کتاب به عنوان یکی از مؤلفه های مهم در ترویج فرهنگ بشردوستی و انسان دوستی، رشد و تعالی تمام افراد جامعه به ویژه جوانان بر همگان آشکار است و بر همه واجب بوده تا در جهت افزایش فرهنگ کتاب و کتابخوانی به ویژه در دوران سخت کرونایی تلاش کنیم.

در ادامه این نشست نادر میرزایی مسئول، دبیرخانه اندیشه ورزی و ترویج فرهنگ بشردوستی عنوان کرد: طرح موضوع صلح و رفتارهای مهربانانه در سطح جوامع بشری حائز اهمیت است این حرکت جهت جلب نظر جوانان به این موضوع می تواند مؤثر باشد.

وی ضمن قدردانی از حضور سفیران حاضر در این نشست مجازی، افزود: کتابخوانی از جمله روش های تأثیرگذار برای ارتقاء آگاهی جامعه به ویژه جوانان می باشد و امیدوارم این برنامه های خلاقانه که در دستور کار دبیرخانه اندیشه ورزی و ترویج فرهنگ بشردوستی است ادامه دار بوده و شاهد شکوفایی استعدادهای جوانان بشردوست باشیم.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین ادامه داد: این نشست به صورت مجازی و درفضای اسکای روم برگزار شد و بخش هایی از کتاب صلح گرایی نوشته اندروفیالا به ترجمه مریم هاشمیان توسط یکایک سفیران بشردوست، قرائت شد.

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات