همدان- سازمان بسیج طلاب و روحانیو‌ن استان همدان با صدور پیامی درگذشت عالم ربانی، آیت‌الله حسن‌زاده آملی را تسلیت گفت.
کد خبر: ۹۳۷۷۸۰۳
|
۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱

پیام تسلیت سازمان بسیج طلاب و روحانیو‌ن استان همدان در پی درگذشت آیت‌الله حسن‌زاده آملیبه گزارش خبرگزاری بسیج، سازمان بسیج طلاب و روحانیو‌ن استان همدان با صدور پیامی درگذشت عالم ربانی، آیت‌الله حسن‌زاده آملی را تسلیت گفت.

متن یم به شرح ذیل است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

«یا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِی إِلی رَبِّکِ راضِیَةً مَرْضِیَّةً»

«قال رسول الله (ص): اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمه لایسدها شیء»

درگذشت عالم ربانی مصباح الهدایة نجم الدین علامۀ ذوالفنون یگانۀ آسمان حکمت و غریق دریای حقیقت، آیت‌الله علامه حسن حسن‌زادۀ آملی، موجب تأسف و تاثر عمیق شد.

علامه حسن‌زاده یکی از سرمایه‌های بی‌نظیر حوزه های علمیه و جامع علوم و معارف بود که گنجینۀ حکمت بزرگانی همچون علامه طباطبایی (اعلی الله مقامه) در سینۀ ایشان جا داشت؛ و در سلوک الی الله و وقوف بر اسرار عالم هستی مقامی بی‌بدیل یافته بود، عمر پربرکت خویش را صرف تعظیم امر خالق و شفقت با خلق نمود و با بذل علم و دانش بی‌پایان خویش، جان‌های آگاه و جویای حقیقت را از دریای معارف الهی سیراب کرد.

فقدان آن آفتاب تابان عرفان و فلسفه و پیشوای اهل زهد و ورع برای جامعۀ علمی به خصوص حوزه‌‌های علمیۀ جهان اسلام به معنای واقعی کلمه جبران‌ناشدنی و خسارت‌بار است.

سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان همدان این فقدان اسفبار را به محضر حضرت بقیة الله الاعظم (ارواحنا له الفداء)، مقام معظم رهبری (مدظلّه العالی)، مراجع بزرگوار تقلید(دامت برکاتهم)، شاگردان آن عالم وارسته، بیت محترم آن فقید سعید و مردم ولایتمدار ایران اسلامی تسلیت گفته و برای آن مرحوم حشر با اولیاء الهی را از ایزد منان خواهانیم.

سازمان بسیج طلاب و روحانیو‌ن استان همدان

انتهای پیام/

ارسال نظرات
آخرین اخبار