رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهوازگفت: ۲۸/۴ درصد جمعیت استان خوزستان از ابتدای فرآیند واکسیناسیون تاکنون، واکسن کرونا دریافت کرده اند.
کد خبر: ۹۳۷۹۶۰۱
|
۰۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۰
فرهاد ابول نژادیان با بیان اینکه از ابتدای تزریق واکسن کووید-۱۹ تا کنون، ۲ میلیون و ۸۱۰ هزار و ۸۵۱ دز تزریق شده است افزود: یک میلیون و ۸۳۷ هزار و ۹۶ دز معادل ۵۵/۱ درصد گرو‌های سنی مختلف بالای ۱۸ سال دز اول را دریافت کرده اند. واکسن کرونا برای بیش از ۲۸ درصد جمعیت خوزستان تزریق شده است

وی با اشاره به اینکه ۹۲۷ هزار و ۴۰۳ هزار دز معادل ۲۸/۴ درصد افراد واجد شرایط دز دوم را تزریق کرده اند بیان داشت: استان خوزستان حدود ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و ۳ هزار و ۲۰۰ نفر از این تعداد بالای ۱۸ سال سن دارند.

ابول نژادیان ادامه داد: واکسن‌های کرونا از نوع سینوفارم، برکت، آسترازنکا و اسپوتنیک وی در مراکز بهداشت و پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون به میزان کافی موجود است و همه شهروندان بدون محدودیت سنی می‌توانند با در دست داشتن کارت ملی مراجعه کرده و واکسن مورد نظر خود را دریافت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تصریح کرد: پوشش واکسیناسیون نوبت اول در ۳ نقطه از استان خوزستان شامل؛ بهبهان، دهدز و حوزه شرق اهواز به بیش از ۷۰ درصد رسیده، این در حالی است که کمترین میزان تزریق واکسن در شهرستان‌های کارون؛ دشت آزادگان و شادگان اعلام شده است.
ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار