زنجان-معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه گفت: برگزاری این یادواره‌ها و کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان حداقل کاری است که در حق شهدا می‌توانیم انجام دهیم .
کد خبر: ۹۳۸۰۳۴۴
|
۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۹
سردار علی اکبر پور جمشیدیان امروز در یادواره شهدای شهرستان ماهنشان، با تسلیت ایام سوگواری ارتحال پیامبر گرامی اسلام و امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع)، اظهار داشت: آحاد مردم و اقشار مختلف جامعه در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دوران دفاع مقدس حضور و نقش آفرینی داشته و در کنار رزمندگان، شهدا و ایثارگران و فرماندهان این خطه در دوران دفاع مقدس بوده‌ام.
 
برگزاري يادواره شهدا اداي ديني به ساحت شهيدان است

وی ادامه داد: نقش مردم استان زنجان، رزمندگان شهدا، جانبازان و شعرای بزرگی همچون کلامی زنجانی نقش بزرگی در دوران دفاع مقدس است که رزمندگان این استان در لشکر علی ابن ابیطالب، لشکر ۳۱ عاشورا، تیپ قهرمان انصار المهدی مجاهدانه جنگیدند و فرماندهان و رزمندگان این خطه عصاره غیرت و شجاعت مردم استان زنجان بودند.

این مسئول با اشاره به آمار بالای شهدای روستای بلند پرچین در استان زنجان، گفت: تقدیم چنین شهدایی از یک منطقه‌ای با این جمعیت کم نشان دهنده نقش بی‌بدیل این خطه در دوران دفاع مقدس است.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه خاطرنشان کرد: آمار شهدای بلند پرچین با تقدیم ۱۶ شهید به عنوان الگو در جامعه محسوب می‌شود که آمار قابل توجهی است که باید در مقطع ملی بیان شود.

سردار پور جمشیدیان ادامه داد: ما به ساحت شهدا مدیون هستیم چرا که با مطالعه تاریخ درمی‌یابیم که در تاریخ جنگ‌های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی با حضور انگلیسی‌ها، آمریکایی‌ها و روس‌ها قوی‌ترین ارتش دنیا به ادعای رضاخان چگونه فرار را برقرار ترجیح دادند.

این مسئول بیان داشت: قهرمان واقعی شهید ۱۳ ساله‌ای است هزاران شاه به گرد پای او نمی‌رسند وافراد نالایقی همچون رضاخان در تاریخ گم شده‌اند.

سردار پور جمشیدیان ادامه داد: هشت سال دوران دفاع مقدس در تاریخ می‌درخشد در حالی که همه دنیا علیه نظام اسلامی بسیج شده بودند، اما نتوانستند یک وجب در سخترین شرایط از ایران جدا کنند.

وی تصریح کرد: مردان و رزمندگان اسلام در سخت‌ترین شرایط به میدان آمدند در حالیکه بخش اعظمی از این مردم نظامی نبودند، اما با اشاره به فرمان امام خمینی (ره) کار و بار خود را رها کرده و در میدان جنگ حاضر شدند.

این مسئول خاطرنشان کرد: برگزاری این یادواره‌ها و کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان زنجان حداقل کاری است که در حق شهدا می‌توانیم انجام دهیم چرا که پرچم غیرت و مردانگی را شهدا و رزمندگان را در کشور به اهتزار در آوردند.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه ادامه داد: امام خمینی (ره) به دلیل همین رشادت‌ها بود که فرمودند: من دست و بازوی شما رزمندگان را می‌بوسم چرا که صدام و دشمنان نظام اسلامی را به زانو در آوردند.

سردار پور جمشیدیان یادآور شد: تیپ انصار المهدی (عج) زنجان حماسه‌های بی‌نظیری در شمالغرب کشور خلق کرده و رزمندگان این خطه مظلومانه سینه سپر کرده و مقابل دشمن ایستادگی کرده‌اند تا ما امروز در اوج امنیت زندگی کنیم.

وی با بیان اینکه امنیت امروز نظام اسلامی از امنیت اروپا بیشتر است، افزود: مردان غیرتمند ایرانی در سوریه جنگیدند تا پای دشمن بریده شده و نتواند به حرم حضرت زینب (س) نزدیک شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: مردان غیرتمند نظام اسلامی در کشور عراق در شهر‌های سامرا، نجف و کربلا اجازه ندادند به ساحت ائمه معصومین (ع) خدشه وارد شود و امروز هم در بخش سلامت در کنار نیرو‌های غیرتمند کادر سلامت به دولت برای کنترل بیماری کرونا کمک می‌کنند.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه با اشاره به اینکه در حال حاضر میلیون‌ها دوز واکسن وارد کشور شده است تا این بیماری در کشور کنترل شود، افزود: اگر می‌خواهیم راه شهدا را ادامه دهیم و امام و شهدا از ما راضی باشند، باید موجب سربلندی و عزت این کشور شویم.
ارسال نظرات
پر بیننده ها