خبرهای داغ:
آیت الله عبادی با بیان اینکه هدایت و ولایت بالاترین نعمت الهی است، گفت: متاسفانه بشر با اختیار خودش نه تنها از نعمت هدایت بهره‌مند نمی شود بلکه با ضلالت و گمراهی با آن می جنگد.
کد خبر: ۹۳۸۱۰۵۱
|
۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۵
به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، حجت الاسلام عبادی نماینده، ولی فقیه در استان امروز در مراسم عزاداری شهادت امام رضا (ع)، ضمن تسلیت ایام عزای رحلت حضرت پیامبراکرم (ص) و شهادت حضرت امام حسن (علیه السلام) و امام رضا (علیه السلام)، گفت: خدای متعال منعم است و نعمت‌های پروردگار از جهت استعداد بشری قابل شماره نیست.

نماینده، ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه نعمت‌های خداوند به دو نوع نعمت مشروط و نعمتی که خودش شرط است، تقسیم می‌شوند، گفت: نعمتی که خودش شرط می‌باشد افضل است و شرط نعمت بودن همه نعمت‌های امر هدایت است.

وی با تأکید بر اینکه هدایت افضل همه نعمت‌های است و به لازمه آن بدترین نکبت‌ها نیز ضلالت است، تصریح کرد: یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌هایی که خداوند به واسطه آن بر مردم منت گذاشته است، نعمت هدایت و ولایت است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی، گفت: همه آنچه که در بهره برداری نیاز به دانستن فرمول خاص دارد، اگر انسان آن را نداند دیگر آن نعمت فایده‌ای ندارد.

وی هدایت را بالاترین نعمت الهی دانست و افزود: متاسفانه بشر با اختیار خودش نه تنها از نعمت هدایت بهره‌مند نمی‌شود بلکه با ضلالت و گمراهی با آن می‌جنگد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی، بیان کرد: شرط پیاده شدن دین خدا خواست مردم است، اما آن که مانع است خود مردم هستند، حضرت نوح (ع) صد‌ها سال دعوت می‌کند، اما مردم نمی‌پذیرند.

وی با اشاره به اینکه برخی دین را در مقابل آزادی قرار می‌دهند، گفت: کسانی که آزادی را در اینجا به کار می‌برند یا اصلا نمی‌فهمند یا برای اغوا کردن دیگران با شیطنت از این کلمه استفاده می‌کنند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی با بیان اینکه آزادی به معنای اختیار است، اضافه کرد: ارزش کار بشر نیز بخاطر آزادی و اختیار است.

وی با اشاره به اینکه تمام بدبختی بشر سر همین دو راهی حق و باطل است، گفت:، اما برخی آنچه را که وحی، فطرت، عقل و علم است با انواع بازی با الفاظ نادیده می‌گیرند و به همین دلیل به مقصد نمی‌رسند.

نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی، ابراز کرد:: مدعیان آزادی در هر جای دنیا که بخواهند جنایت، ویرانی و ظلم می‌کنند و هر کسی راه پیامبران را برود، می‌گویند این خلاف آزادی است، اما توهین و اهانت به پیامبران را آزادی بیان می‌دانند!

وی با اشاره به انقلاب مردم ایران، تصریح کرد: به چه جرمی باید ۲۴۰ هزار نفر از این مردم شهید و صد‌ها هزار نفر جانباز شوند و در شکنجه خانه‌های امریکا و ایادی او شکنجه شوند؟

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه در سایه دین باید سازمان تبلیغات اسلامی طرح کارساز برای ایجاد موجی از سوال منطقی از این وحشی‌های غربی تهیه کند، گفت: تا استعمارگران بودند به هر نحوه جنایت و کشتار انجام می‌دهند که باید آنان را در دنیا رسوا کنیم.

وی با تأکید بر اینکه حقیقت آزادی در دین خداوند است، افزود: آزادی هر شیء به حسب خودش این است که در راه کمال او مانع ایجاد نشود و این آزادی را دین تأمین می‌کند.

نماینده مقام معظم رهبری در پایان، بیان کرد: خون شهدا دشمن را رسوا کرده است و بلوک شرق که از بین رفت و بلوک غرب در حال جان کندن است بنابراین یک موج می‌خواهد که مردم جامعه و دنیا را روشن کند.
ارسال نظرات