مراسم عزاداری سالروز شهادت حضرت امام علی‌بن‌موسی‌الرضا علیه‌السلام صبح امروز پنج‌شنبه در جوار بارگاه امامزادگان شهرکرد برگزار شد.
کد خبر: ۹۳۸۱۳۱۱
|
۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۷

 به گزارش خبرگزاری بسیج استان چهارمحال و بختیاری؛ در این مراسم،نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد با تسلیت شهادت حضرت امام علی‌بن‌موسی‌الرضا علیه‌السلام در سخنانی با استناد روایاتی از حضرت امام رضا علیه‌السلام درباره انتظارات آن حضرت از پیروان‌شان گفت: عقلانیت و خردورزی در امور، یعنی حرکت در طریق ولایت و پرهیز از افراط و تفریط، محور قرار دادن قرآن و اهلبیت عصمت وطهارت علیهم السلام در زندگی و اجتماع و پایبندی به قواعد شرع و انجام فرائض جزو انتظارات امام رضا علیه‌السلام از پیروان مکتب اهل‌بیت عصمت وطهارت علیهم السلام است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد علی نکونام درادامه اظهار داشت : قدردان محبت و ولایت اهل بیت عصمت وطهارت علیهم السلام باشیم و آن را با هیچ چیز عوض نکنیم.

امام جمعه شهرکرد با تاکید بر اینکه محبت اهل بیت عصمت وطهارت علیهم السلام و عبادت و عمل صالح باید در کنار هم باشد، افزود: اتکا به محبت اهل بیت عصمت وطهارت علیهم السلام نباید باعث شود که واجبات و عمل صالح و کار خیر را ترک کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین نکونام گفت: اکنون که دسترسی به زیارت امام رضا علیه السلام نداریم، می‌توانیم با رفع نیاز محرومین و مشکلات مردم خادم حریم رضوی باشیم وکسی که محبت اهل بیت عصمت وطهارت علیهم السلام دارد باید مقیدترین فرد نسبت به انجام واجبات و تر محرمات باشد.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به لزوم تربیت نسل انقلابی و مطیع اهل بیت عصمت وطهارت علیهم السلام ، یادآور شد: پدران و مادران فقط به حضور خود در مراسم دینی اکتفا نکنند بلکه فرزندانشان را نیز به شرکت در این برنامه‌ها تشویق کنند.

دسته روی خادمیاران رضوی همراه با مردم از مسجدالرضا علیه اسلام تا امامزادگان شهرکرد ، تلاوت آیات نورانی قرآن مجید،قرائت صلوات خاصه ، پخش سرود ملی ،مداحی، نوحه خوانی  و ذکرمصیبت امام رضا علیه‌السلام و قرائت زیارت امین الله توسط ستایشگران و ذاکران اهل بیت عصمت وطهارت علیهم السلام علیهم السلام، برپایی "موکب " ایستگاه های پذیرایی ، سلامت و نقاشی و اقامه نماز جماعت هر و عصر به امامت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد از دیگر برنامه این مراسم بود.

 در این مراسم که با حضور و خادمیاران آستان قدس رضوی و آحاد مردم مومن شهرکرد برگزار شد به نیت امام هشتم علیه السلام از ۸ خانواده  معظم و معزز شهدا وخانواده شهدای سلامت که نام رضا بود تجلیل شد.

 این مراسم با شکوه که با رعایت اصول بهداشتی برگزارشد، از شبکه جهانبین استان صداوسیما به صورت زنده و مستقیم پخش شد.

 شایان ذکراست: نظیر این مراسم به همت هیئات مذهبی ، بسیجیان و رزمندگان اسلام در سطح استان برگزارشد.

ارسال نظرات