به همت سازمان بسیج عشایری سپاه امیرالمؤمنین (ع) صورت گرفت؛
همزمان با هفته دفاع مقدس، رزمایش بزرگ خدمت رسانی سپاه به عشایر مرزنشین منطقه بابگیر ایوان در استان ایلام برگزار شد.
کد خبر: ۹۳۸۱۳۸۱
|
۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۱

به گزارش خبرگزاری بسیج، این رزمایش  با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام و جمعی از مسئولین استانی با همکاری و مشارکت بسیج عشایری و امور عشایر استان برگزار شد.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام گفت: این رزمایش آغاز همراهی و همدلی مسئولان با عشایر عزیز است و امیدواریم در سال های آتی رزمایش چند نقطه ای را در سایر مناطق عشایری استان به صورت همزمان برگزار کنیم.

 سردار جمال شاکرمی با اشاره به نقش عشایر ایلام در دفاع از کشور در آغاز جنگ تحمیلی، یادآور شد: عشایر در آن دوران در مناطق عملیاتی به همراه رزمندگان ایفای نقش کردند و امروز نیز در جنگ اقتصادی ورود کرده و خدمات ارزنده ای را به کشور ارائه می کنند.

 وی با اشاره به اینکه عشایر همیشه در صف مقدم مبارزه و مقاومت بوده و هستند، بیان کرد: عشایر به عنوان ذخایر انقلاب، از ظرفیت و پتانسیل بالایی برخوردار هستند و با تولیدات دامی در اقتصاد نقش مهمی را ایفا می کنند.

سردار شاکرمی با بیان اینکه عشایر حامی نظام و انقلاب اسلامی هستند، افزود: تاکنون دشمن نه تنها نتوانسته از این قشر سوء استفاده کند بلکه تابلوی زیبایی از ایثار و از خودگذشتگی و شهادت طلبی را از خود نشان داده اند.

 فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام خاطرنشان کرد: امروز ما به عشایر عزیزمان می بالیم، علیرغم اینکه دشمنان در نزدیکترین نقطه مرزی قرار گرفتند اما نتوانستند به عشایر ما نزدیک شوند و این همان دلبستگی عمیق مرزداران به خاک سرخ شهیدان است.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار