رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان با اشاره به افزایش چشمگیر پذیرفته شدگان این دانشگاه در سال تحصیلی 01-1400 گفت : این دانشگاه دانشگاه فني رسالت تربیت تکنسین مهارتی و آچار به دست را دنبال می کند.
کد خبر: ۹۳۸۱۸۹۳
|
۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۶

به گزارش خبرگزاري بسيج از سمنان؛رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان از افزایش 40 درصدی پذیرفته شدگان این دانشگاه در هر 4 دانشکده این دانشگاه خبر داد و گفت : 20 رشته جدید منطبق بر نیاز صنعت و بازار به سبد رشته های موجود این دانشگاه در سال گذشته و سال تحصیلی جدید اضافه شده است .
نقدی علت افزایش پذیرش این دانشگاه و استقبال دانشجویان را تربیت تکنسین‌ها و مهندسان ماهر، شایسته و کارآفرین و نیز تعامل با مراکز صنعتی و بخش‌های دولتی و خصوصی و نیز ایجاد فرهنگ مهارت آموزی در خانواده و جامعه دانست و گفت : زمینه‌های لازم برای کسب مهارت ، ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای جوانان در این دانشگاه فراهم شده است .
وی افزود : ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه فنی حرفه ای استان سمنان در سامانه بوستان بصورت الکترونیکی انجام گرفت و در مرحله بعد دانشجویان پذیرفته شده به صورت تقسیم بندی شده و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به دانشکده های محل قبولی مراجعه حضوری داشتند و مدارک خود را تحویل دادند.
ایشان با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای دانشجویان غیر بومی استان گفتند : با هماهنگی های صورت پذیرفته ،مدارک این عزیزان از طریق پست به دانشکده های محل قبولی ارسال می گردد.
نقدی علت اصلی استقبال پرشور و جهش ورودی های این دانشگاه را آمار 65 درصدی اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه فنی حرفه ای دانست و علت میزان اشتغال بالای این مجموعه دانشگاهی را فراگیری دروس مهارتی در هنرستان و کارودانش ها که ورودی اصلی دانشگاه فنی و حرفه ای هستند ،برگزاری 70 درصد دروس دانشجویان در کارگاه و آزمایشگاه های دانشگاه ، برخورداری از اساتید خبره و مهارتی در سطح این دانشگاه و سطح توقع پایین فارغ التحصیلان این دانشگاه دانست که در قالب تکنسین و کارشناس وارد بازار کار می شوند .

ارسال نظرات