رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: میزان پوشش واکسیناسیون زنان باردار و کودکان ۱۲ تا ۱۸ سال در خوزستان مطلوب نیست لذا از این انتظار می رود این گروه ها هر چه سریع تر نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند.
کد خبر: ۹۳۸۱۹۶۵
|
۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۳

دکتر سیدمحمد علوی بامداد دوشنبه در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: تاکنون ۶۷ درصد جمعیت شهری و ۴۵ درصد جمعیت روستایی خوزستان تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه ۴۵ درصد جمعیت کل خوزستان حداقل یک دُز واکسن را دریافت کرده‌اند افزود: البته ۶۲ درصد جمعیت هدف استان که بیش از سه میلیون و ۱۵۰ هزار نفر است تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفته‌اند.

رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: برای جلوگیری از موج بعدی کرونا که احتمالا در آبان‌ماه باشد، باید ۸۵ درصد جمعیت استان ۲ دُز واکسن را تزریق کرده باشند لذا ناچار باید واکسیناسیون را با سرعت بیشتری انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه پوشش واکسیناسیون در برخی از شهرهای خوزستان مانند بهبهان، دهدز و شرق اهواز به ۸۰ درصد رسیده است افزود: متاسفانه در برخی از مناطق مانند آبادان، شادگان، خرمشهر و حمیدیه پوشش واکسیناسیون پایین بوده و باید سرعت بیشتری به خود بگیرد.

علوی در پایان گفت: لازم است والدین دانش آموزان نسبت به واکسیناسیون فرزندانشان اقدام کنند چرا که از اواسط آبان ماه مدارس به صورت حضوری خواهد بود.

در حال حاضر ۱۴ شهرستان خوزستان در وضعیت زرد و ۱۳ شهرستان آبی کرونایی هستند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار