خبرهای داغ:
محمدبیگی گفت: با اجرای قانون پوشش ۹۰ درصدی، به زودی سه و نیم میلیون زوج نابارور در کشور درمان خواهند شد و ۹۰ درصد هزینه درمان آنها در سیستم دولتی پرداخت خواهد شد.
کد خبر: ۹۳۸۲۶۳۸
|
۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۲

فاطمه محمدبیگی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین با اشاره به اقدامات صورت گرفته کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در بحث افزایش جمعیت بیان کرد: قانون جوانی جمعیت از اقدامات مهم در حوزه حمایت از زوج های جوان و خانواده هایی است که قصد فرزندآوری دارند و نیازمند حمایت می باشند که این حمایت ها به صورت تسهیلات بانکی، تسهیلات اداری و تسهیلات اوقات فراغت، بیمه ای و مالیاتی است.

وی گفت: این قانون راهکار بسیار خوبی است برای جهش فرزندآوری در کشور است که می تواند زیرساختی برای کمک به خانواده ها برای دستیابی به شرایط بهتر جهت فرزندآوری باشد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: قانون در حوزه سلامت، بندهایی را برای سلامت مادر، کودک، بارداری ایمن و ارتقا سلامت و مراقبت مادر و کودک دارد که حدود هفت مفاد این قانون تا کنون به اجرا رسیده و در دولت در حال عملیاتی شدن است. که شامل پرداخت تسهیلات بانکی تا سقف صد میلیون تومان به زوجین، تسهیلات مالی برای فرزندآوری، فرزند اول، دوم، تا پنجم است که به ازای هر فرزند از ده تا پنجاه میلیون تومان تسهیلات به زوجین پرداخت می شود.

وی افزود: پرداخت سهام آتیه فرزندان که در حال حاضر در قانون گنجانده شده و بزودی اجرایی خواهد شد یکی دیگر از اقدامات مجلس است. همچنین بحث دیگر که عملیاتی شد و طی هفته های گذشته، مورد تایید شورای عالی بیمه سلامت قرار گرفت پوشش ۹۰ درصدی هزینه بیمه درمان ناباوری است که چندین سال بود که فعالان حوزه جمعیت و فرزندآوری و درمان ناباوری، به دنبال اجرای آن بودند و از سال گذشته این موضوع را پیگیری و در ردیف بودجه قرار دادیم و دولت سیزدهم بلافاصله این موضوع را در برنامه کار و رفاه اجتماعی قرار داد و به تازگی مورد تایید شورای عالی بیمه سلامت قرار گرفت و آئین نامه اجرایی آن در حال تهیه است.

محمدبیگی گفت: با اجرای قانون پوشش ۹۰ درصدی هزینه بیمه درمان ناباوری، به زودی سه و نیم میلیون زوج نابارور در کشور درمان خواهند شد و ۹۰ درصد هزینه درمان آنها در سیستم دولتی پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
آخرین اخبار