رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: 6 ماهه نخست امسال سرمایه گذاری انجام شده در حوزه صنعتی استان بیش از 87 درصد افزایش یافته است.
کد خبر: ۹۳۸۳۲۶۸
|
۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۷

غلامرضا بابایی امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در ارومیه، اظهار کرد: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری در سال جاری و با وجود مزیت های مناسب برای سرمایه گذاری در استان، طی 6 ماهه نخست امسال سرمایه گذاری انجام شده در حوزه صنعتی استان بیش از 87 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور 1 هزار و 57 فقره جواز تأسیس و توسعه برای واحدهای صنعتی در استان با حجم سرمایه گذاری بیش از 89 هزار و 304 میلیارد ریال صادر شده است، که با بهره برداری از این واحدها زمینه اشتغال مستقیم برای 20 هزار و 532 نفر بصورت مستقیم فراهم خواهد شد.

بابایی خاطرنشان کرد: عملکرد سرمایه گذاری در بخش صنعتی استان نسبت به 6 ماهه سال 1399 از لحاظ صدور جواز تأسیس و توسعه بیش از 40 درصد، از لحاظ حجم سرمایه گذاری بیش از 87 درصد و از لحاظ ایجاد زمینه اشتغال بیش از 46 درصد افزایش داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی تصریح کرد: طی مدت زمان یاد شده در استان 98 واحد صنعتی با دریافت پروانه بهره برداری به چرخه تولید وارد شده اند که جهت اه اندازی و بهره برداری از این واحدها بیش از 23 هزار و 904 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است و زمینه اشتغال را برای یک هزار و 699 نفر بصورت مستقیم فراهم ساخته اند.

 بابایی عنوان کرد: بهره برداری از واحدهای صنعتی استان در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته از لحاظ تعداد صدور پروانه بهره برداری بیش از 12 درصد، از لحاظ حجم سرمایه گذاری بیش از 461 درصد و از لحاظ ایجاد اشتغال مستقیم بیش از 24 درصد افزایش یافته است.

رئیس سازمان صمت استان در پایان تأکید کرد: استان آذربایجان غربی با توجه به شرایط جغرافیایی که دارد و هم مرزی با کشورهای اروپایی و وجود پایانه های مرزی و دسترسی آسان به بازارهای بالقوه اوراسیا و حتی کشورهای همسایه و همچنین برخورداری از بزرگترین منطقه آزاد تجاری کشور برای انجام واردات آسان مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز واحدها مناسبترین و بهترین موقعیت سرمایه گذاری را دارد.

انتهای پیام

ارسال نظرات
آخرین اخبار