خبرهای داغ:
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین؛
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین از ایجاد قطعه شهدای مفقودالاثر قزوین در گلزار شهدای شهر قزوین خبر داد.
کد خبر: ۹۳۸۴۱۹۸
|
۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۹

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین، غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در جلسه کارگروه ساماندهی گلزارهای شهدای استان قزوین با بیان اینکه استان قزوین یکصد و ۸۴ شهید مفقودالاثر دارد، گفت: برای یادبود این شهدا مقرر شده قطعه شهدای مفقودالاثر در ضلع شرقی گلزار شهدا ایجاد شود.

وی افزود: اکنون این مکان با همکاری شهرداری قزوین در حال پاکسازی است تا اقدامات لازم برای آماده‌سازی قطعه شهدای مفقودالاثر انجام شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین ادامه داد: مقرر شده اعتبارات ساخت قطعه شهدای مفقودالاثر استان قزوین از طریق اعتبارات استانی و شهرستانی با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره این شهدا و معرفی آنها به آحاد جامعه انجام شود.

اتمام تعویض سنگ مزار شهدای شهر قزوین

حقایق‌پور به تعویض سنگ مزار شهدای شهر قزوین اشاره کرد و گفت: در اجرای این تعویض، شهرداری قزوین همکاری‌های خوبی با بنیاد شهید و امور ایثارگران داشته و اکنون نیز ۱۳۰ سنگ مزار شهید باقی مانده که با مساعدت مسئولان این نهاد پروژه فوق به اتمام خواهد رسید.
وی با بیان اینکه قزوین جزو محدود استان‌هایی است که یک بار ساماندهی همه گلزارهای شهدای آن انجام شده است، افزود: اکنون سنگ مزارهای شهدا به دلیل شرایط آب و هوایی و گذشت زمان دچار تخریب شدند و نیازمند بازسازی هستند.

رفع مشکلات برق، آب و راه گلزارها در روستاها

این مقام مسئول بیان کرد: زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست که در گلزارهای شهدا در روستاها وضعیت آب، برق و جاده مناسبی نداشته باشند، لذا مسئولان در خدمات‌رسانی به این مکان‌های مقدس جهت بهره‌برداری معنوی مردم اهتمام ویژه داشته باشند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین به آبرسانی گلزارهای شهدا اشاره کرد و گفت: اکنون ۱۴۰ روستا فاقد آب هستند که نام این روستاها به شرکت آب و فاضلاب اعلام شده تا در این راستا اقدامات لازم را انجام دهد.

حقایق‌پور افزود: همچنین گلزارهای شهدایی که مقرر شده در طرح هادی ساماندهی شوند اسامی آنها برای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی براساس اولویت‌بندی ارسال شده تا اقدامات لازم در این راستا انجام شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین از مسئولان شرکت توزیع نیروی برق خواست در برق‌رسانی گلزارهای شهدا در روستاها عنایت ویژه داشته باشند تا مشکلات روشنایی این مکان‌های مقدس برطرف شود.

عدم دفن اموات غیر شهید در گلزار شهدا

وی بر عدم دفن اموات غیر شهید در گلزار شهدا تاکید کرد و گفت: در این مکان‌های مقدس طبق قانون و شرع فقط شهدا به خاک سپرده می‌شود و شهرداری‌ها باید از دفن اموات غیر شهید جلوگیری کنند.

این مسئول بیان کرد: تخصیص بودجه برای ساماندهی گلزارهای شهدای استان قزوین در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها تعیین شده که با انجام این مهم گلزارهای قابل توجهی در سال جاری ساماندهی خواهند شد.

وی گفت: مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران با نمایندگان مردم استان قزوین در مجلس شورای اسلامی مکاتباتی جهت ساماندهی گلزارهای شهدا انجام دادند که خوشبختانه در این راستا اعتبارهای خوبی از بوئین‌زهرا جذب شده و مابقی نیز در حال انجام است.

حقایق‌پور افزود: مسئولان دستگاه‌های اجرایی ابتدای سال که در کمیته برنامه‌ریزی شهرستانی برای اجرای پروژه‌های عمرانی اعتبار درخواست می‌کنند برای ساماندهی گلزارهای شهدا نیز درخواست ارائه دهند تا این ساماندهی تسهیل یابد.

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار