در پی فعالیت سامانه سرد و بارشی در استان گیلان که از شب گذشته آغاز شده، محور مواصلاتی اسالم به خلخال را سفیدپوش کرد. ستاد مدیریت بحران گیلان رودخانه‌های استان را نیز نیمه سیلابی اعلام کرده است.
کد خبر: ۹۳۸۵۳۴۲
|
۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۹

به گزارش خبرگزاری بسیج از رشت، در پی فعالیت سامانه سرد و بارشی در گیلان، هم‌اکنون آب‌وهوای استان چهره سرد، بارشی و برفی به خود گرفته است.

اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گیلان اعلام کرد: در محور اسالم به خلخال نزولات جوی به شکل برف است. خبرنگار فارس نیز از بارش برف ۱۰ سانتی‌متری در نقاط مرتفع تالش خبر داده است.

همچنین در پی شدت بارش‌های باران در استان گیلان،  آب‌گرفتگی‌ها و سیلاب‌ها نیز در سطح رودخانه‌های استان مشاهده می‌شود.

امیر مرادی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان در گفت‌وگو با خبرنگاران گفته است: از شروع بارندگی‌ها از شب گذشته در غرب و شرق استان بیشترین بارندگی با میزان ۸۰ میلی‌متر بوده است.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان، حجم آب رودخانه‌ای استان در حال بالا آمدن و فعلاً نیمه سیلابی است و با ادامه بارش‌های عصر و امشب شرایط رودخانه‌های احتمالاً سیلابی خواهد شد.

مرادی همچنین اعلام کرده که  رودخانه‌های چافرود رضوانشهر، شلمانرود، پسیخان رشت، ماسوله رودخان در محدوده سد لاستیکی باغبانان فومن، خسرو محله آستارا، گشت رودخان در محل پل آبنمای روستای رودبار چیره فومن، پیربازار، سیاهمزگی در شفت، کانال شمرود آستانه‌اشرفیه و زاکلیبررود در محدوده روستای مازی کله شهرستان لاهیجان در آستانه سیلابی شدن قرار دارند.

هواشناسی گیلان نیز در آخرین بروز رسانی‌های خود گزارش گرده که شدت بارش‌ها در مناطق مختلف استان به‌ویژه مناطق غربی و جلگه مرکزی  استان طی ساعت اخیر بوده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات