شاهرود_ رئیس اداره بهزیستی شهرستان شاهرود از بهره مندی رایگان ۲۷۹ نفر از خدمات سیار و ۲۳ نفر از خدمات پایگاه اجتماعی، اورژانس اجتماعی در نیمه نخست امسال خبر داد.
کد خبر: ۹۳۸۹۷۵۹
|
۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۸

بهره مندی بیش از ۳۰۰ نفز از خدمات اورژانس اجتماعی شاهرودبه گزارش خبرگزاری بسیج، مسعود جهانشیر با اشاره به رایگان بودن خدمات اورژانس اجتماعی اظهار کرد: اورژانس اجتماعی شهرستان شاهرود از سال ۱۳۸۸ در قالب تیم سیار، مرکز مداخله در بحران، خط تلفن ۱۲۳ و پایگاه خدمات اجتماعی خدمات تخصصی، به موقع و در دسترس را به افراد آسیب دیده و در معرض آسیب‌های اجتماعی ارائه می‌دهد.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان شاهرود با اشاره به برقراری ۲۷۲ تماس در شش ماه اول سال جاری با اورژانس اجتماعی شهرستان افزود: اورژانس اجتماعی شاهرود با هدف تحکیم بنیان خانواده و حمایت از افراد نیازمند در بحران‌هایی مانند کودک آزاری، همسرآزاری، سالمندآزاری، معلول آزاری و همچنین موارد اقدام به خودکشی و... مداخله می‌کند.
او اختلافات خانوادگی را در موضوع اصلی مراجعه کنندگان به اورژانس اجتماعی دانسته و ادامه داد: ۹ کارشناس تخصصی اورژانس اجتماعی شاهرود یک هزار و ۴۲۶ مورد خدمات مددکاری، تربیتی روانشناسی، حقوقی و فرهنگی را در شش ماهه نخست سال به متقاضیان ارائه دادند.
جهانشیر با بیان اینکه در این مدت ۳۴ نفر از خدمات مرکز مداخله در بحران اورژانس اجتماعی شاهرود بهره بردند افزود: خدمات این مرکز به منظور فراهم ساختن زمینه ادامه زندگی سالم به افراد در معرض آسیب‌های اجتماعی و بازگشت آن‌ها به کانون خانواده ارائه می‌شود.
او به بهره مندی ۲۷۹ نفر از خدمات سیار و ۲۳ نفر از خدمات پایگاه اجتماعی در نیمه نخست سال اشاره کرده و گفت: به دلیل ماهیت فرابخشی آسیب‌های اجتماعی، همراهی و تعامل سایر دستگاه‌ها از جمله نیروی انتظامی، دادستانی و دادگستری و .. با بهزیستی با هدف کمک به پیشگیری از وقوع جرم ضروری است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار