زاهدان/ رزمایش «اقتدار جهادگران بسیج» با حضور 550 گروه جهادی همزمان با سراسر کشور امروز در سراسر استان سیستان و بلوچستان آغاز شد
کد خبر: ۹۳۹۱۲۹۴
|
۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۶

به گزارش خبرنگار بسیج از زاهدان، همزمان با اولین روز از آغاز هفته بسیج با شعار بسیج، اقتصاد مقاومتی رزمایش اقتدار جهادگران بسیج همزمان با سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان و با رمز «یا حضرت امام حسن عسکری (ع)» و به منظور اعزام گروه‌های جهادی خدمات‌رسان به مناطق محروم آغاز شد.

سردار پاسدار احمد شفائی، فرمانده سپاه سلمان استان در این مراسم ضمن تبریک ایام به مناسبت فرارسیدن چهل و دومین سالگرد هفته بسیج محضر تمامی بسیجیان به ویژه بسیجیان این خطه از کشور، بیان کرد: اگر بسیج را از نگاه خالق آن حضرت امام راحل که بنیانگذار انقلاب و بنیانگذار تشکیل بسیج بودند نگاه بیاندازیم فرمودند "بسیج لشکر مخلص خداست"، که دفتر تشکیل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضا کردند.

وی بیان کرد: بسیج از آغازین روز تشکیل تا امروز در عرصه‌های مختلف پیوسته منشاء خیرات و برکات فراوان بوده، آن روزی که نیاز مردم و انقلاب به حضور میدانی در عرصه ها بود بسیجیان سر از پا نشناختند و عاشقانه در خدمت نظام و انقلاب بودند، در مقطعی که دشمنان قسم خورده با همه عِده و عُده به مرزهای ایران اسلامی تجاوز کردند با آن اهداف پلید، بسیجیان دریا دل ما سینه سپر کردند و مجاهدانه و با فداکاری و رشادت بی نظیر در مقابل همه زر و زور عالم با افتخار ایستادند.

سردار پاسدار شفاعی خاطر نشان کرد: در آن مقطع که دشمنان قسم خورده در عرصه فرهنگی شبیخون زدند باز بسیجیان تماشاچی نبودند، آرام و قرار نداشتند و با همه توان در مقابل با این هجمه حاضر شدند.

وی با بیان اینکه تنها راه حل مسائل و کاهش مشکلات به واسطه بسیج محقق می شود، افزود: امروز با همت بسیجیان در استان بیش از هزار و ۷۰۰ گروه جهادی با محوریت پایگاه مقاومت در سطوح مختلف تشکیل شده است.

غلامرضا ملایی، مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان نیز در ادامه این مراسم  با بیان اینکه این رزمایش به‌صورت سراسری در کل استان سیستان وبلوچستان برگزار می‌شود، گفت: شهرستان زاهدان به‌عنوان نقطه شروع رزمایش انتخاب شد که در آن گروه‌های جهادی به‌صورت نمادین برای اجرای بخش‌های مختلف این رزمایش بزرگ اعزام شدند.

وی افزود: بسیجیان در عملیاتی کردن بیانات و رهنمودهای مقام معظم رهبری پیشرو و پیشگام هستند و با همه توان و پای کار آوردن ظرفیت‌ها گره‌های مشکلات را برطرف می‌کنند.

این مسئول با بیان اینکه بسیج مردمی‌ترین تشکیلات در انقلاب اسلامی است و امروز مردم پایه کردن مسائل باید یکی از اولویت‌ها باشد، گفت: در راستای لبیک به ندای رهبر انقلاب و تداوم رزمایش کمک های مومنانه در طول هفته بسیج تهیه و توزیع هزار و 500 بسته معیشتی در دستور کار گروه های جهادی بسیج قرار گرفته است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان ادامه داد: امروز در رزمایش اقتدار جهادگران بسیج در هجده ناحیه از سطح استان 550 گره جهادی در قالب پنج هزار و 500 نفر به عرصه های گوناگون فرهنگی، عمرانی، خدماتی، اجتماعی و اقتصاد مقاومتی ورود کرده تا مرهمی بر دردها و نیازهای مردم در مناطق محرم باشند.

 

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار