نماینده سابق مقام معظم رهبری در آمریکای لاتین، شهید فخری زاده را نمونه انسانی عالم و عامل دانست و با تصریح به ناشناخته بودن جایگاه این شهید، او را محور برنامه هسته‌ای ایران معرفی نمود.
کد خبر: ۹۳۹۷۵۸۴
|
۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۴

به گزاش خبرگزاری بسیج از قم،حجت الاسلام و المسلمین محسن ربانی نماینده سابق مقام معظم رهبری در آمریکای لاتین، در جمع خانواده‌های معظم شهدای منطقه کوه خضر نبی علیه السلام که به مناسبت اولین سالگرد شهادت دانشمند هسته ای، شهید محسن فخری زاده در منزل پدری وی جمع شده بودند، شهید فخری زاده را نمونه انسانی عالم و عامل دانست و با تصریح به ناشناخته بودن جایگاه این شهید، او را محور برنامه هسته‌ای ایران معرفی نمود.

وی با تاکید بر اینکه شهید فخری زاده در موضوع هسته‌ای ایران نقشی محوری داشت، شهادت او را به دست بدترین و جنایتکارترین انسان ها، نمونه کامل یک اقدام تروریستی توسط صهیونیست‌ها دانست.

رایزن سابق جمهوری اسلامی ایران در آرژانتین شهید فخری زاده را دارای دو ویژگی جهادگری و پرتلاش بودن معرفی نمود و گفت: انصافا این دانشمند برجسته در هر ارگان و مرکزی پاگذاشت، پیروزی و ظفر، نتیجه‌ای بود که برای جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورد.

وی شهید فخری زاده را دانشمندی دانست که جای او را به راحتی نمی‌توان پُر نمود و او را یکی از مصادیق واقعی حدیث شریف نبوی معرفی کرد که فرمودند: "إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَةِ"

حجت الاسلام و المسلمین محسن ربانی، شهید محسن فخری زاده را نمونه موفق یک عالم متبحر در رشته فیزیک هسته‌ای دانست که البته بر رشته‌های دیگر علوم نیز، تسلط داشت.

رئیس موسسه‌ی اندیشه شرق با بیان اینکه شیعیان باید هم هدایت شده و هم هدایت گر باشند، گفت: امام صادق علیه السلام فرمودند: "شِیعَتُنا أهْلُ الْهُدی وَ أهْلُ التُّقی وَ أهْلُ الْخَیْرِ وَ أهْلُ الإیمانِ وَ إهْلُ الفَتْحِ وَ الظَّفَرِ" و شهید فخری زاده، مصداق واقعی این حدیث گهربار بود.

نماینده سابق رهبر انقلاب در کشور‌های آمریکای لاتین، با اشاره به وجود الگوهایی، چون شهید فخری زاده در جامعه اسلامی، از جایگاه رفیع این شهید والامقام تجلیل کرد و او را شخصیت ولایی، متقی، اهل ذکر، هدایتگر و هدایت شده معرفی کرد.

در پایان این مراسم که با حضور تعدادی از مسئولین بنیاد شهید قم و جمعی از خانواده‌های گرانقدر شهدای منطقه کوه خضر نبی علیه السلام همراه بود، تابلو فرش حاوی تصاویر اسطوره‌های ایرانی، شهید محسن فخری زاده و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، به خانواده این شهید، تقدیم شد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پرطرفدارترین
آخرین اخبار