مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: اولین نمایشگاه عرضه توانمندی تولیدات صندوق‌های قرض الحسنه صنایع دستی، مواد غذایی و تولیدات خانگی از ۱۷ آذرماه به مدت سه روز در میدان ابوذر بیرجند برپا می شود که فردا با حضورسردار زهرایی افتتاح خواهد شد.
کد خبر: ۹۳۹۸۰۳۷
|
۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۸

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، مهدی هنری مسوول بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا(ع) استان  صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از برنامه‌های سازمان بسیج سازندگی در راستای اشتغال و توانمندسازی در نقاط روستایی با هدف افرایش روحیه اتحاد و همدلی در بین مردم ایجاد صندوق های قرض الحسنه است.

وی افزود: حدود سه سال است که در سطح استان خراسان جنوبی با همکاری ۲۰ نفر از تسهیلگران سازمان بسیج سازندگی آموزش‌های میدانی در راستای توانمندسازی ظرفیت سنجی موارد مختلف روستایی، حاشیه شهرها و محلات این صندوق‌ها با محوریت مساجد در حال پیگیری است.


رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه ظرفیت سنجی‌ها براساس جلسات مختلف کارشناسی با حضور مردم در راستای حل مشکلات، ظرفیت‌ها، توانمندسازی‌ها و پتانسیل‌ها که وجود دارد شناسایی می‌شود گفت: صندوق‌های قرض الحسنه که در نهایت به تشکیل صندوق‌ها منجر می‌شود علاوه بر ایجاد اشتغالزایی و کمک به اشتعالزایی سبب افزایش همدلی و همراهی مردم در منطقه و محله می‌شود.


هنری با تاکید براینکه این برنامه‌ها بر مبنای مردم محوری است گفت: با حمایت‌هایی که تا کنون صورت گرفته از همه عرصه‌های مختلف با مشارکت مجموعه تشکیلات بسیج سازندگی برای پایدارسازی و ظرفیت بازاریابی باید استفاده شود که در این راستا با برنامه ریزی بازاریابی تولیدات کارگاه‌های خرد خانگی تولیدکنندگان صنایع دستی موادغذایی در روستاها نمایشگاه برگزار می‌شود.


وی ادامه داد: با وجود کرونا در یک سال گذشته امکان برگزاری نمایشگاه نبوده اما در حال حاضر با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته قرار است اولین نمایشگاه عرضه توانمندی تولیدات صندوق‌های قرض الحسنه صنایع دستی و مواد غذایی تولیدات خانگی از ۱۷ آذرماه به مدت سه روز در محل میدان ابوذر برپا شود که فردا با حضورسردار زهرایی افتتاح خواهد شد.


انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها