نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: جامعه ما در هر برهه ای از زمان به شهدا نیاز دارد و وجود شهدایی چون قاسم شاه ولدی افتخاری برای استان ایلام است.
کد خبر: ۹۴۰۵۳۸۸
|
۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۹

به گزارش خبرگزاری بسیج،حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار، در آیین استقبال از خانواده شهید تازه شناسایی شده قاسم شاه ولدی اظهار داشت: خرسندیم که خانواده شهید شاه ولدی با گذشت و فداکاری خود این شهید دفن شده در ایلام را به مردم این استان بخشیدند.

وی افزود: با رضایت خانواده شهید برای ماندن مزار مطهر فرزندشان در استان، امروز شهیدی دیگر به جمع سه هزار شهید ایلام اضافه شد.

امام جمعه ایلام یادآور شد: مزار این شهید از همان لحظه تدفین در دانشگاه آزاد به یک زیارتگاه و مکان مقدس برای مردم بدل شد و وجود این شهید گرامی هدیه ای از جانب خداوند و افتخاری برای مردم استان ایلام است.

فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام نیز گفت: تقارن حضور خانواده شهید قاسم شاه ولدی با سالگرد شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و سردار قاسم سلیمانی و همراهان ایشان مایه برکت برای مردم استان ایلام است.

سردار جمال شاکرمی ادامه داد: شهیدان قاسم شاه ولدی و قاسم سلیمانی در امتداد یک مسیر سبز و نورانی برگرفته از نهضت عاشورا حرکت و جان خود را فدا کرده اند.

وی تاکید کرد: خانواده شهید قاسم شاه ولدی مایه عزت و سربلندی استان ایلام هستند و حاصل صبر و ایثار آنها، برگزاری چنین مراسم باشکوهی برای فرزند عزیز این خانواده از سوی مردم و مسوولان استان ایلام است.

حجت الاسلام والمسلمین سبزی داماد خانواده شهید شاه ولدی نیز در این مراسم ضمن تقدیر از مهمان نوازی مردم و مسوولان استان ایلام، گفت: کلام شهید قاسم سلیمانی در تبعیت از رهبری و ولایت فقیه فصل الخطاب برای همه اقشار جامعه است.

به گزارش بسیج، شهید قاسم شاه ولدی اعزامی از شهرستان آستانه استان مرکزی ۲۱ بهمن ۱۳۶۴ در منطقه جنگی فاو و در عملیات والفجر هشت در سن ۱۹ سالگی به شهادت رسید و سال ۹۸ به عنوان شهید گمنام در محوطه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام دفن شد.

در این آیین مادر، خواهران، برادران و چند تن از بستگان نزدیک شهید، مهمانانی از استان مرکزی و تعدادی از همرزمان شهید حضور داشتند و جدایی ۳۶ سال شهید و خانواده اش پایان یافت.

برپایی ایستگاه صلواتی، مداحی و روضه حضرت زهرا (س)، تقدیر از مادر شهید توسط مسوولان استان و پخش گوشه هایی از مراسم تشییع شهید شاه ولدی به عنوان شهید گمنام در سال ۹۸ از جمله برنامه های امروز بود.

جمعه هفته گذشته نیز شهرستان بدره میزبان خانواده شهید شناسایی شده سید ابوالفضل حسنی اعزامی از تهران بعد از ۳۴ سال بود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار