رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری اراک خبر داد:
مهدی کرمی گفت:سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری به صورت روزانه آمادگی ماشین‌آلات خود را مورد سنجش قرار داده و نیروهای این سازمان به صورت چارت‌بندی و شیفت‌بندی قرار گرفته اند.
کد خبر: ۹۴۰۶۲۱۷
|
۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۷

به گزارش خبرگزاری استان مرکزی؛مهدی کرمی رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری اراک با اشاره به اینکه پرسنل، تجهیزات و ماشین آلات سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری تا پایان بارندگی و فصل سرما در آماده باش کامل هستند، گفت: شهرداری نسبت به سایر ادارات خدمات‌رسان در صف مقدم برای مقابله بحران است. سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری به صورت روزانه آمادگی ماشین‌آلات خود را مورد سنجش قرار داده و نیروهای این سازمان به صورت چارت‌بندی و شیفت‌بندی قرار گرفته اند و هنگام بارش برف به صورت شیفتی با حضور در مناطق تعیین شده به شهروندان خدمات‌رسانی خواهند نمود.


وی به ذخیره شدن نمک به مقدار لازم برای جلوگیری از یخ زدگی معابر اشاره نمود و ادامه داد: برای زمان بارش برف، تدابیر لازم برای پاکسازی و بازگشایی خیابان‌های اصلی و مسیرهای منتهی به مراکز درمانی، بیمارستان‌ها، اورژانس و ادارات و سایر معابر اصلی و فرعی شهر پیش‌بینی شده است.

 

کرمی در ادامه به تجهیز 46 دستگاه از ماشین آلات سازمان در زمان بارش برف اشاره نمود و افزود : این دستگاه ها شامل: 4 دستگاه لودر برف روب، 5 دستگاه گریدر، 4 دستگاه بیل بکهو، 2 دستگاه بابکت، 14دستگاه خودروی کامیون جفت و تک ، 5 دستگاه نمک پاش مکانیزه، 9 دستگاه کامیون تیغ دار، 3 دستگاه لودر و بیل مکانیکی جهت بارگیری نمک هستند.

وی گفت:روزانه ماشین آلات سنگین به مناطق شهرداری اراک و از اختصاص یک دستگاه گریدر ، لودر برف روب، بیل بکهو، کامیون تیغ دار، کامیون کمپرسی به مناطق پنجگانه جهت خدمت رسانی مناسب تر به شهروندان در هنگام بارش برف قرار می گیرد.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری اراک از فعال بودن 77 درصدی ماشین آلات سازمان خبر داد و افزود: 23 درصد از ماشین آلات سازمان در حال تعمیر هستند که امیدواریم با مساعدت شورای شهر،شهردار و معاون مالی شهرداری اراک در راستای تزریق منابع مالی به سازمان عمران،این دستگاه ها پس از تعمیر وارد مدار خدمت رسانی به همشهریان شوند.

کرمی حفظ و نگهداشت ماشین آلات سنگین جهت انجام وظایف محوله و خدمت رسانی به شهروندان را یک امر مهم دانست و گفت: لازمه هرگونه خدمتی جهت ارائه به شهروندان خرید و تامین ماشین آلات موردنیاز، به روز رسانی ماشین آلات فرسوده، تامین لوازم و قطعات مصرفی، انجام بازدید های فنی دوره ای و پیشگیرانه، سرویسهای ادواری است.

کرمی با تاکید بر جایگاه ویژه آموزش به منظوراستفاده و نگهداری اصولی از ماشین آلات حوزه شهری در کاهش هزینه های مختلف، خاطرنشان کرد:درتلاش هستیم با هماهنگی موسسات تحقیقاتی، دوره های آموزشی مورد نیاز در سطوح مختلف مدیریتی، اپراتوری، سرویس و نگهداری و ... جهت بروز رسانی و بالابردن آگاهی کلیه عوامل مرتبط با ماشین آلات در شهرداری برنامه ریزی شود که امیدواریم با حمایت های شهردار بتوانیم به این مهم برسیم.

ارسال نظرات
پر بیننده ها