نماینده سابق مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت بهره‌ گرفتن از امکانات، فناوری‌ها و ادبیات جدید در تبلیغات دینی و مقابله با جنگ نرم دشمن، گفت: بازتولید معارف دینی با ادبیات جدید ضروری است.
کد خبر: ۹۴۱۰۲۹۹
|
۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۹

به گزارش خبرگزاری بسیج، حجت الاسلام احمد سالک نماینده سابق مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی روز پنج‌شنبه در محفل انس روحانیون بازنشسته سپاه اصفهان با اشاره به ظرفیت بالای روحانیون بازنشسته، گفت: لازم است از این ظرفیت در پاسخ به شبهات و سوالات، بصیرت آفرینی و ارتقای معرفت جامعه استفاده شود.

وی ادامه داد: روحانیون بازنشسته ناگفته‌های بسیاری دارند و برای اعتلای این انقلاب از جان و مال و آبروی خود مایه گذاشته و سرمایه‌هایی برای انقلاب هستند.
نماینده سابق مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: رسالت امروز ما شناسایی جایگاه خود و همچنین برنامه ریزی برای تسریع در حرکت ارتقایی انقلاب اسلامی است.
وی اظهار کرد: امروز دشمن از طریق جنگ نظامی با ما مواجهه ندارد بلکه جبهه دیگری در عرصه‌های تبلیغاتی، رسانه‌ای، جنگ نرم و جنگ اقتصادی بر ما گشوده است.
حجت‌الاسلام سالک اضافه کرد: امروز اکتفا به محتوای سنتی کفایت نمی‌کند بلکه باید در قالب ادبیات جدید به نسل‌های جدید منتقل شود زیرا در مقابل دشمنی هستیم که متکی بر فناوری پیشرفته روز بر ما هجمه کرده است.
وی با بیان اینکه جوانان جامعه تشنه معارف اهل بیت (ع) هستند، تاکید کرد: بهره‌گیری از ظرفیت‌های مانع تبدیل آن به تهدید می‌شود و لذا لازم است با ژرف‌نگری در معارف دینی زمینه استفاده از ظرفیت جوانان در عرصه‌های دینی فراهم شود.
نماینده اسبق مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کلید بصیرت، ژرف نگری در معارف دین است، ادامه داد: بیش از ۴۵۰ اصل سباسی و ۲۶۵ آیه در خصوص جنگ روانی در قرآن است که بهره‌گیری از این اصول و آیات می‌تواند در تعمبق باورها و رفتار دینی جامعه موثر باشد.
وی تصریح کرد: قرآن و عترت، رهبری و مردم سه رکن پیروی انقلاب اسلامی است و لازم است در تداوم انقلاب نیز این سه رکن حفظ شود و این در حالی است که دشمن به دنبال جدا کردن این سه رکن یا حذف آنها در جامعه است.
حجت‌الاسلام سالک با اشاره به ظرفیت روضه های خانگی، تاکید کرد: جریانات انحرافی بسیاری در جامعه فعالیت می‌کنند و شبکه اطلاع رسانی منظمی برای تحقق اهداف خود ایجاد کرده‌اند و لازم است روحانیت ولایی و انقلابی نیز با هوشیاری و انسجام حرکت تبیینی را در جامعه دنبال کنند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها