امام جمعه اسلام آبادغرب با اشاره به اینکه قدس ریشه در دین و مذهب ما دارد، گفت: دفاع از قدس از مبارزه با اقدامات تروریستی فراتر است.
کد خبر: ۹۴۲۸۹۴۸
|
۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، حجت الاسلام سید روح الله زمانی موسوی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مسجد جامع اسلام آبادغرب، برگزار شد اظهار کرد: دفاع از قدس از مبارزه با اقدامات تروریستی همچون قتل، فشار و خونریزی فراتر است و از حیث معنوی قدس ریشه در دین و مذهب ما دارد و طبق احادیث معتبر خواندن نماز واجب در بیت مقدّس برابر با حج واجب الهی است.

وی با تشکر از حضور پرشکوه مردم اسلام آبادغرب در راهپیمایی روز قدس، افزود: روز قدس روز حیات اسلام است؛ روز قدس دو سر و دو طرف دارد طرف اول آن عاشورا و طرف دوم آن در آخرالزمان در فرج امام زمان (عج) است و مقام معظم رهبری در جایی می‌فرمایند که موضوع فلسطین برای کسانی که اتفاقات آخرالزمان را می‌شناسند یک بشارت است.

امام جمعه اسلام آباد غرب تصریح کرد: ناف انقلاب اسلامی ایران با موضع‌گیری در برابر اسرائیل بسته شده و چون در گذشته کلام امام راحل مورد توجه درست مسلمانان قرار نگرفته امروز شاهد سرباز کردن غده سرطانی اسرائیل و انتشار این ویروس در کشورهایی همچون یمن، افغانستان، سوریه، عراق و مکان‌های دیگر هستیم.

زمانی موسوی بیان کرد: در گذشته زمانی که سه کشور بزرگ آمریکا، انگلیس و شوروی در جنگ جهانی دوم بدون اجازه دولت پادشاه مملکت را کنار گذاشتند؛ ایران کشوری منفعل بود اما امروز ایران نه تنها منفعل نیست بلکه یک کشور تأثیرگذار است که به دنبال ایجاد تمدن بزرگ اسلامی در سراسر دنیا است.

زمانی موسوی گفت: شفافیت مالی و انتشار لیست ابربدهکاران ۱۴ بانک کشور از جمله اقدامات خوب دولت در هفته‌های گذشته بود و از مجموع این ۱۴ بانک ۶۳۲ هزار میلیارد تومان وام به ۳۳۳ نفر و یا شرکت اعطا شده است که این مبلغ به اندازه کل بودجه کشور در سال ۱۳۹۹ است.

وی ادامه داد: منشأ فساد در قوه مجریه است و فساد زدایی باید از قوه مجریه شروع شود و این ارقام نشان دهنده این موضوع است و این وام‌های میلیاردی در حالی است که کارگری اگر به دنبال وام چهار یا پنج میلیون تومانی باشد باید به سختی وثیقه و یا ضامن جور کند و این موضوع این ناعدالتی است.

مردم منتظر انتصابات انقلابی در استان کرمانشاه

زمانی موسوی استاندار کرمانشاه را مورد خطاب قرار داده و گفت: نهایت انتظار مردم از شما انتظار انتصابات انقلابی است و این اصلاً توقع زیادی است.

وی افزود: اگر استانداری در برخورد با بانیان وضع موجود تعلل کند نمی‌توان او را استاندار انقلابی دانست و امروز شهرستان اسلام آبادغرب و استان کرمانشاه محتاج توجه بیش از حد است و با تعلل در انتصابات درست علم انقلاب بر زمین می‌ماند.

امام جمعه اسلام آبادغرب خاطر نشان کرد: امروز شاهد خیل عظیمی از مسئولین بلاتکلیف و بعضاً خسته در سطح استان هستیم؛ بی برنامگی در صدر استان موج می‌زند؛ مجمع نمایندگان سکوت کردند و مردم نمی‌دانند امروز برای حل مشکلاتشان به چه کسی باید مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: ما با انتصاب مسئولین مسئله‌دار و عنوان دار مخالف هستیم و با انتصاب چنین مسئولینی شاهد ایران قوی نخواهیم بود و استانداران بنا به گفته رئیس جمهور باید دارای گروه مشاوره‌های قوی و انقلابی در جهت اداره بهتر استان‌ها باشند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار