خبرهای داغ:
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‎دستی قزوین؛
خزائلی از حضور فعالان حوزه گردشگری کشور در استان برای معرفی جاذبه‌های گردشگری به ویژه آیین کهن پنجاه بدر و رویدادهای مرتبط با آن خبر داد.
کد خبر: ۹۴۳۱۱۶۵
|
۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۰

قزوین_ علیرضا خزائلی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج، با اعلام این خبر بیان کرد: تعداد ۳۰ نفر از خبرنگاران، عکاسان، سفرنامه‌نویسان، راهنماها و فعالان فضای مجازی از استان‌های تهران، کرمانشاه، همدان، گیلان و مازندارن با رویکرد معرفی جاذبه‌های گردشگری هم‌زمان با برگزاری مراسم روزباران و آیین کهن پنجاه‌بدر و رویدادهای مرتبط با آن به استان دعوت شده‌اند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‎دستی قزوین افزود: این افراد به‌منظور تجربه شاخه‌ای از گردشگری به نام گردشگری هوایی و تهیه تصاویر از بافت تاریخی قزوین و مناطق الموت، باراجین و کامان و زرشک در رویداد هوانوردی که همزمان با آیین پنجاه بدر در فرودگاه کشاورزی برگزار می شود، حضور خواهند داشت و پس از آن نیز در مراسم روز باران و آیین کهن پنجاه‌بدر در مصلای باغستان سنتی قزوین به منظور معرفی و آشنایی با این آیین شرکت می‌‎کنند.

خزائلی اظهار کرد: فعالان حوزه گردشگری کشور همچنین از آثار و بناهای تاریخی شهر قزوین شامل مجموعه دولتخانه صفوی، کاخ‌موزه چهلستون، موزه‌های شهر و سنگ نگاره‌ها و موزه مردم‌شناسی قجر بازدید کردند.

وی خاطرنشان کرد: آیین پنجاه به در که هرساله در تاریخ نوزدهم اردیبهشت ماه برگزار می شود یکی از مراسم کهن مردم شهر قزوین است که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و امیدواریم با ثبت این مراسم با عنوان “روز باران” در تقویم رسمی کشور بتوانیم گامی مهم در راستای معرفی و تثبیت آن به عنوان یک رویداد فرهنگی و گردشگری برداریم.

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار