مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از افتتاح مرکز کنترل هوشمند شبکه برق استان همدان خبر داد و گفت: افتتاح این مرکز نقش مهم و حائز اهمیتی در مدیریت شبکه برق استان دارد.
کد خبر: ۹۴۳۱۳۸۹
|
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۹

به گزارش خبرگزاری بسیج همدان، علی سهرابی بیدار در آیین افتتاح مرکز کنترل هوشمند شبکه برق استان همدان و تجلیل از کارگران و کارمندان این شرکت با گرامیداشت مقام کارگر اظهار کرد: آحاد مجموعه و کارکنان شرکت توزیع نیروی برق استان همدان همواره خدمت‌رسانی به مردم را سرلوحه کار خود قرار داده و با همت و کار شبانه‌روزی در راستای تامین برق پایدار در تلاش هستند.

وی با بیان اینکه امروز عبور از پیک بار سال ۱۴۰۱ مهمترین دغدغه وزارت نیرو است، با اشاره به اتفاقات برق که در سال گذشته روی داد و اعمال مدیریت اضطرار بار و برخی گفت: وزارت نیرو در تلاش است تا امسال این مشکلات تکرار نشود و برنامه‌ها به گونه‌ای باشد که برق پایدار و مستمر تامین شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان به برنامه‌های پیش بینی شده به منظور تامین برق پایدار و عبور از پیک سال ۱۴۰۱ در استان اشاره و بیان کرد: مهمترین برنامه پیش روی شرکت در سال ۱۴۰۱، گذر موفق از پیک بار تابستان است که در همین راستا برنامه‌های مختلفی به منظور تداوم برق مشترکین در سه بخش پیش‌بینی شده است.

وی افزایش تولید و برنامه‌های تولیدی را نخستین محور حرکت وزارت نیرو به منظور عبور از پیک بار سال ۱۴۰۱ در کشور برشمرد و اضافه کرد: در این راستا نیروگاه‌هایی که امکان به مدار آمدن آن‌ها وجود داشت وارد مدار شدند و تغییرات اساسی در برنامه‌ها و زمان‌بندی مناسبی صورت می‌گیرد به نحوی که در زمان اوج مصرف حداکثر تولید را داشته باشیم.

سهرابی بیدار با بیان اینکه در دو بخش مدیریت سمت تقاضا و مدیریت مصرف، تبلیغات و هماهنگی گفتگو‌ها با مردم اقدامات اساسی انجام شده است، گفت: یکی از اقدامات مهم، اصلاح یارانه‌های بخش انرژی برق بود که در دی ماه سال گذشته اتفاق افتاد و مشترکین پرمصرف براساس مازاد مصرف بیش از الگوی خود، نسبت به مشترکین عادی در پله بالاتری قرار می‌گیرند و باید هزینه‌های بیشتری بپردازند تا در زمینه یارانه‌های انرژی عدالت انجام شود که در نهایت این اقدام موجب کنترل مصرف خواهد شد.

وی با تأکید بر آگاه‌سازی مردم ادامه داد: باید برنامه‌ریزی‌های لازم برای اطلاع‌رسانی به مردم صورت گیرد و همه ما در راستای استفاده درست و بهینه از انرژی دقت لازم را داشته باشیم و الگوی مصرف را رعایت کنیم و رعایت قرارداد‌های مجاز در بخش‌های مختلف را داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان اقدامات استراتژیک در رابطه با پایش و کنترل مصرف را از دیگر محور برنامه‌های امسال برای تامین برق پایدار بیان کرد و گفت: این امر با بکارگیری سیستم‌های الکترونیک رقم می‌خورد.

وی در همین زمینه از افتتاح مرکز کنترل هوشمند شبکه برق استان همدان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان خبر داد و بیان کرد: صنعت برق استان در حوزه توزیع برق، رویکرد مناسبی را نسبت به هوشمندسازی داشته است و افتتاح این مرکز نقش مهم و حائز اهمیتی در مدیریت شبکه برق استان دارد.

 سهرابی بیدار اضافه کرد: در حال حاضر مصارف سنگین مشترکین نیز به صورت الکترونیکی قرائت و صورت حساب از طریق ارسال پیامک ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه تمام مصارف مشترکین سنگین ما به صورت الکترونیکی پایش و کنترل می‌شود، بر ضرورت کنترل‌پذیری مشترکین دیماندی برای مدیریت بار تاکید و اظهار کرد: اگر بنا به ضرورت‌هایی باید قطع و وصل‌های انشعابی انجام شود این اقدام به صورت هوشمند انجام می‌شود که طبق برنامه باید در راستای مدیریت بار مشترکین باشد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه برای مشترکین دیماندی  برق استان حد قدرت تعیین شده است، افزود: اگر مشترکی بیش از حد مجاز مصرف داشته باشد با اخطار و قطعی برق مواجه خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه تمام این اقدامات به منظور تداوم برق مشترکین است، اضافه کرد: با این اقدامات در تلاش هستیم که با مدیریت صحیح مصرف، تداوم برق مشترکین تضمین شود.

سهرابی بیدار در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تمام موضوعات و حرکت‌های صورت گرفته در شرکت بر مبنای برنامه است، عنوان کرد: به طور قطع حرکت با برنامه کار ما را به سرانجام می‌رساند بنابراین در انجام  فعالیت‌ها و اقدامات تصمیم بر آن است که کار‌ها برنامه محور صورت گرفته تا هدف عالی شرکت تحقق یابد.

وی یادآور شد: کارکنان شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تمام تلاش و کوشش خود را به کار گرفته‌اند تا چراغ مردم روشن و صنعت برق پایدار باشد و خدمت صادقانه به مردم ارائه کنند.

* ضرورت رعایت الگوی مصرف برق در جامعه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان نیز در ادامه از برنامه‌ها و تلاش‌های صورت گرفته در شرکت توزیع نیروی برق استان ابراز رضایت و اظهار کرد: صنعت برق استان اقدامات و تلاش‌های ارزشمندی انجام می‌دهد که خدمت آن‌ها منشأ خیر و نیکی است.

ظاهر پورمجاهد با بیان اینکه برنامه یک ساله استان تدوین شده است، عنوان کرد: طبق این برنامه مشخص شده که باید در چه مسیری حرکت کنیم تا شاهد پیشرفت و توسعه استان باشیم.

وی با بیان اینکه امروزه برق تمام زندگی بشری را احاطه کرده است، به اهمیت و حساسیت برق اشاره و تصریح کرد: تا زمانی که برق در اختیار است همچون تنفس برای ما عادی است، اما زمانی که برق قطع می‌شود، اهمیت آن خود را نشان می‌دهد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان با اشاره به اینکه برق یک نعمت و زیرساخت اساسی است، بر ضرورت رعایت الگوی مصرف برق تاکید و بیان کرد: متاسفانه در مصرف برق صرفه‌جویی نمی‌شود در صورتی که اگر رعایت کنیم دیگر نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتر در این حوزه نخواهیم داشت.

وی بر لزوم فرهنگ‌سازی در زمینه مدیریت مصرف برق در جامعه تاکید و خاطرنشان کرد: باید به مشترکین موضوع مدیریت مصرف برق و همچنین راهکار‌های کاهش مصرف برق را اطلاع‌رسانی کرده و آگاه‌سازی گسترده و دقیق در سطح استان صورت گیرد تا علاوه بر مصرف بهینه و عدم خاموشی، اعتبارات مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در زمینه برق در جای دیگر مصرف و پیشرفت، توسعه و تحرک در استان رقم بخورد.

در پایان این مراسم مرکز کنترل هوشمند شبکه برق استان همدان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان افتتاح و از کارگران و کارمندان نمونه شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تجلیل شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها