همدانمدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: سال گذشته ۳۹ میلیارد تومان اعتبار از محل بند ج تبصره ۶ عوارض روستایی جذب کردیم که در روستا‌ها برای اصلاح شبکه، تبدیل سیم مسی به کابل خودنگهدار و ... هزینه شد.
کد خبر: ۹۴۳۱۶۷۱
|
۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۰

به گزارش خبرگزاری بسیج، علی سهرابی بیدار در جلسه‌ای که با حضور حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان، فامینن و قهاوند در مجلس شورای اسلامی در شرکت توزیع نیروی برق استان همدان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: در حال حاضر شبکه فشار متوسط ما در استان همدان به بیش از ۱۰ هزار کیلومتر رسیده است که ۰.۸ درصد رشد نسبت به سال ۹۹ داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه انرژی تحویلی استان ۳ هزار و ۸۵۲ میلیون کیلووات ساعت است، گفت: فروش انرژی ما نیز ۳ هزار و ۴۷۹ میلیون کیلووات ساعت و متوسط مصرف مشترکین خانگی استان در سال، ۲ هزار کیلووات ساعت است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اینکه پیک بار همزمان مصرف ما ۸۲۰ مگاوات است، گفت: تعداد مشترکین شهرستان همدان ۳۲۰ هزار مشترک، انرژی تحویلی یک هزار و ۲۶۳ میلیون کیلووات ساعت و مصرف انرژی یک هزار و ۱۶۷ میلیون کیلووات ساعت است.

وی با بیان اینکه تلفات انرژی در شهرستان همدان ۷.۷ درصد است، افزود: طول شبکه توزیع در این شهرستان ۴ هزار و ۳۸۷ و تعداد فیدر‌های عمومی ۲۰ کیلوولت ۷۹ فیدر است.

سهرابی بیدار عنوان کرد: با برق‌دار شدن روستا‌های انجلاس و مرادبلاغی تعداد روستا‌های برق‌دار شهرستان همدان به ۱۱۱ روستا و استان به ۱۰۷۳ روستا رسید.

وی با اشاره به وجود ۱۷ هزار مشترک در شهرستان فامنین اظهار کرد: انرژی تحویلی این شهرستان ۱۳۰ میلیون کیلوات ساعت و مصرف انرژی نیز ۱۱۶ میلیون کیلووات ساعت بوده و تلفات انرژی ۱۰.۷ درصد است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه ۳۷ درصد مصرف استان در بخش کشاورزی است، گفت: ۶۳ درصد مصرف شهرستان فامنین و ۱۸ درصد مصرف برق شهرستان همدان در بخش کشاورزی است.

وی ادامه داد: بخش خانگی نیز ۳۳ درصد مصرف استان، ۲۱ درصد مصرف برق فامنین و ۴۱ درصد مصرف برق شهرستان همدان را شامل می‌شود.

سهرابی بیدار بیان کرد: اصلاح شبکه‌های روستایی نیز از مباحث مهمی است که پیگیری‎های نماینده مردم شهرستان همدان و فامنین از بند ج تبصره ۶ عوارض روستایی، کمک بزرگی در این بخش بود که سال گذشته از این محل ۳۹ میلیارد تومان اعتبار جذب کردیم که در روستا‌ها برای اصلاح شبکه، تبدیل سیم مسی به کابل خودنگهدار و برداشتن پایه‌هایی که در معابر مانده بود، هزینه شد.

وی با بیان اینکه تبدیل سیم‌های مسی به کابل خودنگهدار در کاهش سرقت‌ها و پایداری شبکه مؤثر است، اظهار داشت: برای شهر‌ها به خصوص حاشیه شهر‌ها نیز نیازمند منابع مشابه بند ج تبصره ۶ هستیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تأکید کرد: همکاران ما در خط مقدم خدمت‌رسانی حضور دارند و پیگیر مسائل مردم هستند و در این راستا مشکلات روستا‌ها در حوزه برق جمع‌آوری شده و در حال رفع هستیم.

* باید یک ساختار جدید قدرتمند برای همدان تعریف کنیم

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه ضمن تقدیر از اقدامات شرکت توزیع نیروی برق استان همدان اظهار کرد: ما حرکت منسجمی را در استان شکل داده‌ایم؛ تا تفکر ما تغییر نکند استان توسعه نمی‌یابد، بنابراین باید چشم‌انداز آینده داشته باشیم و پروژه‌ها و تجهیزاتی که تعریف می‌کنیم با نگاه به آینده باشد.

حمیدرضا حاجی بابایی تصریح کرد: باید نوع نگاهمان را به زیرساخت‌هاو خدمات برق، گاز و آب تغییر دهیم چراکه در این صورت سرمایه‌گذاران ورود می‌کنند.

وی با بیان اینکه باید بر اساس آمار واقعی نگاه واقعی به مسائل داشته باشیم، افزود: کارشناسی‌ها را دقیق و بر اساس واقعیت‌ها کنید؛ کشور با سرعت رو به جلو می‌رود و برنامه ما باید برای ۲۰ تا ۳۰ سال آینده باشد.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: اگر می‌خواهیم تحرک و تحول ایجاد کنید باید شبانه‌روز تلاش کنیم و اصلاح ساختار و نگاه جدید به نیروی انسانی داشته باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
آخرین اخبار