️حجت الاسلام والمسلمین علیمحمدی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام و سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه ایلام گفت:روحانیت در جنگ تحمیلی همانند سایر عرصه ها پیشرو بودند.
کد خبر: ۹۴۳۳۷۵۸
|
۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۷

به گزارش خبرگزاری بسیج،حجت الاسلام والمسلمین علیمحمدی  مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام و سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه ایلام گفت:اگر آمار نسبتی شهدا در اقشار مختلف را در نظر بگیریم، تعداد شهدا نسبت به جمعیت روحانی و طلبه در دوران دفاع مقدس در مقایسه با سایر اقشار در صدر قرار می گیرد.

وی افزود: این آمارها بیانگر آن است که قول و عمل روحانیون در دفاع از ارزش های انقلابی، یکی است و روحانیون طی هشت سال دفاع مقدس در مبارزه با کفر، نقش فرماندهی را نیز برعهده داشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیمحمدی ادامه داد : مقام معظم رهبری پس از خطبه های نماز جمعه با لباس رزم در میان رزمندگان حضور پیدا می کردند، ایشان حضور فعالی در جبهه های جنوب و غرب در دوران دفاع مقدس داشتند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امیرالمومنین علیه السلام تاکید کرد: شهدای روحانی در همه عرصه‌های سخت همچون دفاع مقدس، جنگ‌های اعتقادی و مبارزه با طاغوت روحانیت در خط اول بودند.

وی اظهار کرد: در کنار تبیین و نشر معارف دینی، حفظ و تقویت انقلاب و نظام اسلامی یکی از مهم ترین وظایف روحانیون است.

به گزارش خبرگزاری بسیج کنگره ملی شهدای روحانی کشور، روز چهارم خردادماه در شهر مقدس قم برگزار می‌شود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار