امام جمعه اردبیل گفت: وجود انواع بزهکاری‌های اقتصادی ریشه در مسائل فرهنگی و باید برای غلبه به آن‌ها قوانین لازم برای حل مشکلات پیش‌روی کشور در این زمینه اقدامات اساسی انجام یابد.
کد خبر: ۹۴۳۳۸۸۸
|
۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۶

ریشه انواع بزهکاری‌های اقتصادی ریشه فرهنگی دارد

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل ، آیت‌الله سید حسن عاملی در دیدار با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در اردبیل اظهار داشت: وجود انواع بزهکاری‌های اقتصادی ریشه در مسائل فرهنگی و باید برای غلبه به آن‌ها قوانین لازم برای حل مشکلات پیش روی کشور در این زمینه اقدامات اساسی انجام یابد.

وی بیان کرد: دریافت بودجه فرهنگی توسط 18 نهاد و دستگاه در کشور موضوعی است که باید با حل مشکلات در جامعه همراه باشد در حالی که تاکنون نتوانسته‌ایم آن طور که باید اقدامات فرهنگی مناسب در کشور انجام یابد تا بتوانیم از اختلاس، رشوه، ربا و دزدی در جامعه بکاهیم و برنامه‌ریزی‌های اساسی توسط متولیان فرهنگی در جامعه داشته باشیم.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: برای غلبه بر بسیاری از مشکلات اقتصادی، اجتماعی و اخلاقی توجه ویژه به آموزش و پرورش امری لازم و ضروری است که در این زمینه باید به این موضوع توجه ویژه مبنای کار باشد تا بتوانیم با حل مشکلات فرهنگی ریشه بسیاری از مشکلات را در جامعه بسوزانیم که منشا آن توجه به آموزش و پرورش است.

عاملی اظهار کرد: وارونه نشان دادن واقعیت‌ها موضوعی است که معاندان نظام انقلاب اسلامی درصدد دستیابی به آن هستند تا بتوانند به اهداف شوم خود دست یابند و در این زمینه بالاترین هنر ملت ایران است که در جنگ روحی و روانی به زمین نخورده و در برابر دشمنان محکم و استوار ایستاده است.

وی تصریح کرد: اعمال تحریم‌های ظالمانه برضد کشور توسط بدخواهان نظام سبب تحریم تکنولوژی شده که باید در این زمینه با برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده این نقشه‌ها و توطئه‌ها خنثی شود و بتوانیم سرعت تحولات در دنیا را با افزایش قدرت بهره‌وری به حد اعجاز برسانیم و سختی‌ها و مشقت‌ها را جبران کنیم.

امام جمعه اردبیل افزود: باید با تمام توان راه غلبه بر مشکلات را پیدا کرد و مشکلات پیش روی کشور را با تصویب قوانین قابل اجرا از سر راه برداشت و خلاقیت و نوآوری را برای کسب درآمد در کشور محقق ساخت که در این زمینه باید تقسیم عواید ناشی از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده به صورت استانی عادلانه اقدام شود چرا که اقدامات لازم در این زمینه نشان از بی‌عدالتی‌ها است و استان‌هایی که صنعتی نیستند و واحدهای تولیدی و کارخانه‌جات ندارند باید مورد توجه ویژه قرار بگیرند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار