رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر از اعزام تیم‌های «سحر» (ساماندهی حمایت‌های روانی، اجتماعی و فرهنگی) این سازمان به محل حادثه متروپل آبادان خبر داد.
کد خبر: ۹۴۳۵۳۰۰
|
۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۶

محمد گلفشان رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر، در جمع خبرنگاران با تاکید بر لزوم حمایت روانی از بازماندگان حادثه ریزش ساختمان در آبادان گفت: با توجه به وسعت حادثه تیم‌های «سحر» این سازمان در محل سانحه ساختمان متروپل مستقر شدند.

گلفشان تصریح کرد: در حال حاضر دو تیم تخصصی از اهواز در منطقه حضور دارد وظیفه این دو تیم فضاسازی مناسب برای حضور بازماندگان است.

وی در خصوص استقرار خانواده بازماندگان گفت: با توجه به اینکه سازه‌های اطراف ساختمان متروپل ناپایدار است به خانواده بازماندگان در نزدیک‌ترین منطقه به آواربرداری چادر اسکان داده شده تا از دور شاهد آواربرداری باشند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر افزود: انجام مداخلات روانشناسی و مشاوره با خانواده بازماندگان از مهم‌ترین اقدامات تیم‌های سحر است.

گلفشان تصریح کرد: در حال حاضر دو تیم ۱۴ نفره از اعضای تیم‌های سحر در منطقه و در کنار خانواده بازماندگان حضور دارند.

رئیس سازمان جوانان افزود: تیم‌های سحر استان‌های فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، لرستان و کهگیلویه‌وبویراحمد جهت اعزام به استان خوزستان در حالت آماده‌باش قرار دارند تا در صورت نیاز به آبادان اعزام شوند.

انتهای پیام/م

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار