فرمانده یگان امنیتی گردان امام علی(ع) استان همدان:
همدان-فرمانده یگان امنیتی گردان امام علی(ع) همدان گفت: دشمنان هشت سال دفاع مقدس و جنگ نابرابری را بر ما تحمیل کردند و در همان زمان بود که بسیجیان مخلص امام(ره) پای کار آمدند و تمام معادلات دشمنان به‌هم خورد.
کد خبر: ۹۴۳۵۴۵۱
|
۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۴

به گزارش خبرگزاری بسیج، سرهنگ سیدرضا موسوی در جمع نیرو‌های نظامی و انتظامی شهرستان بهار اظهار کرد: در هنگام تبعید امام (ره) از ایشان پرسیدند با چه وسایلی در مقابل این حکومت و نظام می‌خواهید بایستید و مبارزه کنید که در جواب اشاره به آینده می‌کنند و می‌فرمایند «سربازان ما در گهواره هستند» و وقتی در سال ۵۷ برمی‌گردند این جوانان هستند که با حضور پر شور در اطراف امام (ره) بودند و با هم جمع شدند و کار بزرگی انجام دادند و یک انقلاب را در ۱۰ روز آغاز و به پیروزی رساندند.

وی بیان کرد: نتیجه این حضور، آن انقلاب پیروزمندی بود که تمام معادلات دشمنان را به‌هم زده بود و همه تفکرات، تفکرات نوجوان و جوان‌هایی بود که برای شکست و پیروزی یا شهادت نیامده بودند بلکه برای رضای خدا آمدند و بر این اعتقاد داشتند که ابرقدرت فقط خود خداست.

فرمانده یگان امنیتی گردان امام علی (ع) سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان افزود: هشت سال دفاع مقدس و جنگ نابرابری را بر ما تحمیل کردند، جنگ نابرابری که ۵۸ کشور دنیا به کشور تازه انقلاب کرده و نوپا هجوم آورده بودند و در همان زمان بود که بسیجیان مخلص امام (ره) پای کار آمدند و تمام معادلات دشمنان به‌هم خورد و حضرت امام (ره) همان موقع به ما این درس را دادند که حواستان باشد اگر خرمشهر آزاد شد، خرمشهر را خدا آزاد کرد و اگر توکل بر خداوند پیدا کردید و توسل به خدا داشتید به پیروزی می‌رسید.

وی ادامه داد: به‌همین خاطر نوجوان‌ها و جوان‌ها آمدند و فرماندهی جنگ را به‌عهده گرفتند و در سن نوجوانی بزرگ‌ترین فرماندهان جنگی شدند، بدون این‌که هیچ آموزش نظامی دیده باشند، آمدند تجربه و علم نظامی کسب کردند و دشمن را از خاک ایران بیرون کردند.

موسوی افزود: فرق بین نیروی مسلح و غیرمسلح دنیا همین است، وقتی که افراد می‌خواستند در هر زمانی کار انجام دهند متوسل به اهل‌بیت (ع) می‌شدند و توسل پیدا می‌کردند، حتی اگر می‌خواستند سخنرانی کنند و با همین توسل مشت محکمی بر دهان آمریکا و استکبار و شیطان بزرگ زدند.

وی در ادامه خاطراتی از اسارت و کمیته جستجوی مفقودین بیان کرد و از مردم خواست تا پشتیبان، ولی فقیه باشند و، ولی فقیه را تنها نگذارندو گفت: امروز این وظیفه همه ما است.

*ما در تمام عملیات‌های دفاع مقدس عنایت خداوند را داشتیم

یکی از فرماندهان دفاع مقدس نیز در ادامه گفت: عملیات بیت‌المقدس بزرگ‌ترین عملیاتی بود که در هشت سال دفاع مقدس انجام شد و این عملیات دارای ویژگی‌ها و مشخصات خاصی نسبت‌به دیگر عملیات‌ها داشت.

امیر سرتیپ محمد جوادی اظهار کرد: خدا خرمشهر را آزاد کرد، ما در تمام عملیات‌های دفاع مقدس عنایت خداوند را داشتیم، ولی در عملیات بیت‌المقدس الهامات خاص را به چشم دیدیم چنانچه بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران فرمودند؛ قدرت حق از آستین رزمندگان بیرون آمد.

وی ادامه داد: این عملیات در وسعت ۵ هزار و ۵۰۰ متر انجام شد و ما هم از نظر عِده و عُده تعدادمان کم بود و ارتش عراق از نظر تحرک وضعیت بسیار خوبی نسبت به ما داشت و خود این موضوع یکی از عواملی قدرت ارتش بعثی بود، اما این عملیات سرنوشت‌سازی بود چرا که در صورت موفقیت ابهت و عظمت نیرو‌های رزمنده ایران اسلامی را نشان می‌داد و نکته قابل تامل این بود که عملیات به این بزرگی و حائز اهمیت ریسک بزرگی بود که رزمندگان بزرگ کرده بودند.

این یادگار دوران دفاع مقدس ابراز داشت: عملیات عبور از رودخانه بسیار کار مشکلی بود و نیاز به وسایل خاصی داشت؛ ارتش عراق فکر نمی‌کرد که نیرو‌های ایرانی این وسایل را داشته باشند از این‌رو توجهی به قسمت رودخانه کارون نداشت، حتی نیرو هم در آن‌جا مستقر نکرده بود و عملیات بیت‌المقدس در ۳۰ دقیقه بامداد روز جمعه با رمز «یا علی‌ابن‌ابیطالب علیه‌السلام» شروع شد و یگان‌های عمل‌کننده در این عملیات در قالب سه عملیات نصر، فتح و قدس سازماندهی شدند و پیروزی الهی را در این عملیات سرنوشت ساز رقم زدند.

در پایان این مراسم از خانواده معظم شهید شاخص سال شهرستان بهار، شهید محمد شهبازی و اسطوره مقاومت و ایثار در آزادسازی خرمشهر امیر سرتیپ محمد جوادی تقدیر شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
آخرین اخبار