فاز نخست مرکز نگهداری معتادان متجاهر خوزستان آماده بهره برداری است و در هفته مبارزه با مواد مخدر افتتاح خواهد شد.
کد خبر: ۹۴۳۸۹۴۴
|
۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۴

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خوزستان گفت: اردوگاه الحدید اهواز با صرف ۲۶۰ میلیارد ریال برای نگهداری معتادان متجاهر (مرکز ماده ۱۶) آماده شده که قرار است در هفته مبارزه با مواد مخدر کلید بخورد.

محمد صفری با بیان اینکه این اردوگاه با ظرفیت ۵۰۰ نفر بخش زیادی از نیازمندی استان را تامین خواهد کرد، ادامه داد: ظرفیت این اردوگاه ۲ هزار نفر است که فاز اول آن با ۵۰۰ نفر آماده شده است.

صفری با بیان اینکه ۴۰ درصد سرقت‌ها مربوط به مواد مخدر است، بیان کرد: نرخ شیوع مواد مخدر در خوزستان پنج برابر کشوری است.

صفری ادامه داد: ۱۷ درصد تصادفات، ۲۵ درصد قتل‌ها و۲۴ درصد ایدز مربوط به مواد مخدر است و بین ۷۰ یا ۸۰ درصد زندانیان خوزستان با مواد مخدر مرتبط هستند.

صفری درخصوص راه اندازی کمپ بانوان در دزفول نیز گفت: اگر زمینی در دزفول برای کمپ بانوان درنظر گرفته شود هزینه روز نگهداشت آن را تامین خواهیم کرد ضمن اینکه برای ساخت و ساز نیز همکاری‌های لازم انجام خواهد شد.

صفری اظهارداشت: اگر مرکز نگهداری معتادان متجاهر راه اندازی شود بار زندان نیز کمتر می‌شود، زیرا ۸۰ درصد زندانیان با مواد مخدر مرتبط هستند.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر خوزستان با اعلام آمادگی برای تامین اعتبار جمع آوری معتادان متجاهر گفت: در حوزه خودرویی نیز خودرو به میزان نیاز تامین می‌شود.

وی بر ضرورت استفاده از ظرفیت قهرمانان ورزشی و جوانان برای پیشگیری از اعتیاد تاکید کرد و افزود: حوزه فنی و حرفه‌ای نیز درخصوص حرفه آموزی به وظایف خود عمل کند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار