جانشین معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شهید دکتر چمران پرچمدار انقلاب اسلامی در بزنگاه های تاریخی نظام بود.
کد خبر: ۹۴۴۰۲۱۶
|
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۰

به گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی، سردار سرتیپ پاسدار علی فضلی، جانشین معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آئین گرامیداشت چهل و یکمین سالروز شهادت سردار شهید دکتر مصطفی چمران در مسجد انقلاب ساوه اظهار کرد: شهید چمران یار وفادار انقلاب و امام بود و برای حتی یک لحظه هم از یاد خدا غافل نشد، او یک الگوی عملی و میدانی برای آحاد مختلف مردم است.
 
وی بیان کرد: اگر عمر ظاهری شهید چمران در انقلاب اسلامی و ولایتمداری با هدف خدمت به مردم خیلی طولانی نیست اما نحوه خدمتش عمیق بوده و سطحی نیست و نیازمند بررسی دقیق برای الگو برداری است.
 
جانشین معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: ساوه مهد پرورش بزرگان، علما، مشاهیر و مجاهدانی همچون شهید چمران است که عامل کامل بوده و علاوه بر اینکه یک شخصیت برجسته علمی بین المللی به شمار می رود، یک شخصیت چند بعدی و تشکیلاتی داشته و از ادبیات اخلاق مدارانه برخوردار بوده و هرگز نگاه روزمرگی نداشت.
 
سردار فضلی با اشاره به اینکه دو جبهه جنگ داخلی و خارجی در ابتدای پیروزی انقلاب در کشور حکمفرما بود، اظهار کرد: شهید چمران در دورانی که هم منافقین و هم معاندین ظهور و بروز داشتند توانست با روحیه جهادی از این مقطع با موفقیت عبور کند. در آن دوران تشخیص حق و باطل مانند لبه شمشیر بود و مجاهدت در این برهه از حساسیت زیادی برخوردار بود.
 
این فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: شهید چمران در حیات بابرکت خویش هر وقت بخشی از انقلاب مورد تهدید قرار می گرفت با حضور جهادگونه خویش برای دفاع از انقلاب پرچمداری می کرد.
 
سردار فضلی با بیان اینکه مردم،  اساس و پایه انقلاب اسلامی هستند، اظهار کرد: شخصیت بی نظیر شهید چمران با کوله باری از تجربیات با کمک مردم به عنوان رکن اصلی انقلاب اقدام به سازماندهی نیروهای انقلاب در داخل و خارج از کشور برای صیانت از مکتب اسلام کرد که نمونه آن مبارزه با گروهک ضدانقلاب در پاوه بود.
 
جانشین معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه شهید چمران اهل تک روی و کار انفرادی نبود، اظهار کرد: شهید چمران با درک درست از شرایط و دشمنی استکبار در مکتب امام آموخته است که ساختارمند در جبهه حضور یابد و بر این اساس ستاد جنگ های نامنظم را پایه گذاری کرد.
 
وی افزود: سردار شهید دکتر چمران هیچگاه از مسیر ولایت منحرف نشد و رضایت الهی را در رضایت مردم می دانست و براین اساس تا آخرین لحظه عمرش در خدمت به مردم سر از پا نشناخت.
 
سردار فضلی افزود: شهید چمران اهل ایثار و جهاد بود و توجه به آرمان های اسلام، دین و رهبری را برای خود حجت می‌دانست، پایبند به اصول بود و بر اهداف انقلاب شامل فقرزدایی، استقلال، خدمت صادقانه و رضایت الهی،  تاکید داشت. او در فعالیت های نظامی و سیاسی بر کار گروهی اعتقاد داشت و هیچ سازشی با افرادی که نسبت به اصول نظام بی توجه بودند نداشت. در فعالیت های سیاسی شجاع و جسور بود و برای برقراری امنیت ایران اسلامی کادر سازی می کرد.
 
جانشین معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: شهید چمران همه دار و ندارش را تقدیم اسلام و انقلاب کرد و همزمان با سنگر علمی در سنگر نظامی نیز میدان دار دفاع از ارزش ها بود و سرانجام با پیروزی در همه میادین به فیض عظیم شهادت نائل آمد.
انتهای پیام/ 
ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار