موسوی گفت: هدف و کار بزرگ دستگاه قضا بنا بر سیاست رئیس قوه قضاییه، تکریم مراجعان و شهروندانی است که به مجموعه دستگاه قضا مراجعه می‌کنند و حفظ کرامت مخاطبین اولویت مهم دستگاه قضایی و محوریت کلیه فعالیت‌ها است.
کد خبر: ۹۴۴۰۴۲۱
|
۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۶

به گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ حجت‌الاسلام سید عبد المهدی موسوی رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی در دیدار کارکنان دستگاه قضا استان مرکزی با امام‌جمعه اراک گفت: هدف و کار بزرگ دستگاه قضا بنا بر سیاست رئیس قوه قضاییه، تکریم مراجعان و شهروندانی است که به مجموعه دستگاه قضا مراجعه می‌کنند و حفظ کرامت مخاطبین اولویت مهم دستگاه قضایی و محوریت کلیه فعالیت‌ها است.

موسوی اظهار کرد: اجرای عدالت در فرایند دادگستری کار عمده دستگاه قضا است و در این دوره دستگاه قضایی با نگاه تحول و تعالی به سمت تحقق اهداف گام برمی‌دارد.

وی ادامه داد: رصد و نظارت بی‌طرفی در محاکم جزو اصول کاری دستگاه قضا است و مراجع بالادستی بر کار دستگاه قضا نظارت دارند.

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی بیان کرد: دستگاه‌های بالادستی از هیچ موردی چشم‌پوشی نمی‌کنند و قاطعیت اجرای رأی موردتوجه است.

موسوی یادآور شد: پنج جرم از ۱۰ جرم دهگانه استان مرکزی در حوزه رفتاری، گفتاری و عملکردی است که ناشی از کم بودن صبر و حوصله است.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی اظهار کرد: استقلال قضات اهمیت بالایی دارد و قاضی تحت نفوذ هیچ فردی نباید تصمیم‌گیری کند.

وی یادآور شد: در سالجاری شعار محوری هفته قوه قضاییه "قوه قضاییه در مسیر تحول و خدمت به مردم" است و دستگاه قضایی به دنبال کارشناسی و تخصصی شدن امور به منظور کاهش ضریب و خطا است.

موسوی با اشاره به اینکه  بر اساس دستور ریاست قوه قضاییه، کاهش هزینه ها در دستور کار قرار گرفته تا در این شرایط سخت معیشتی کمک حال مردم باشد گفت: یکی از اولویت های ریاست قوه قضاییه کاهش هزینه های مردمی است بطوریکه در روزهای اخیر گلایه مندی خود از هزینه های دادرسی را نیز بیان کردند، در همین راستا تلاش بر این است که مردم با کمترین هزینه  بتوانند خدمات مطلوبی را دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: در استان مرکزی در زمینه هوشمند سازی قوه قضائیه اقدامات خوبی صورت گرفته بطوریکه در حوزه ابلاغ الکترونیک نسبت به سال ۹۹ افزایش ۳ درصدی ایجاد شده و حدود ۹۴ درصد ابلاغات الکترونیک انجام می شود همچنین دادرسی الکترونیک با زندانیان ۱۰۰ درصد انجام می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
آخرین اخبار