مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان از آغاز طرح آب رسانی هزار روستا در کشور خبر داد و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته در این طرح به ۷۱۱ روستای استان گیلان با همکاری سپاه قدس گیلان، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و امام حسن مجتبی(ع) آب رسانی می‌شود.
کد خبر: ۹۴۴۰۸۲۲
|
۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۶

به گزارش خبرگزاری بسیج از رشت، مازیار علیپور امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تأمین آب شرب یکی از اولین نیازهای مردم در جامعه است، اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در چندسال گذشته بخش اعظمی از شهر و  روستاهای گیلان از نعمت آب آشامیدنی برخوردار هستند.

وی با اشاره به شاخص ۹۹.۹ بهره‌مندی شهرهای گیلان از نعمت درصدی آب آشامیدنی گفت: طبق آمار ۸۴ درصد از جمعیت استان گیلان از آب آشامیدنی سالم برخوردار هستند که از این میزان ۷۷ درصد مربوط به روستا و ۹۹.۹ درصد مربوط به شهرها است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان از آغاز طرح آب رسانی هزار روستا در کشور خبر داد و افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته در این طرح به  ۷۱۱ روستای استان گیلان با بیش از هزار و ۸۲۵ میلیارد تومان اعتبار و با همکاری سپاه قدس گیلان، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و امام حسن مجتبی(ع) آب رسانی می‌شود.

به گفته علیپور با اجرای طرح یک‌هزار روستا به ۸۵ روستای فاقد آب، آبرسانی شده و خطوط انتقال آب ۶۲۶ روستا نیز بازسازی می‌شود.

وی از راه‌اندازی فاز دوم تصفیه خانه آب سنگر با ظرفیت تصفیه سه هزار لیتر در ثانیه خبر داد و افزود: در تلاشیم تا عملیات بازسازی تصفیه خانه طولات رودسر را تا دهه فجر به اتمام برسانیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با بیان اینکه سرانه مصرف آب آشامیدنی در گیلان بالاتر از میانگین کشوری است، تصریح کرد:  متأسفانه مصرف آب در استان گیلان بسیار زیاد بوده و همین امر مشکلاتی در گیلان به وجود آورده است لذا اعمال سیاست‌های تشویقی برای مشترکان خانگی که در مصرف آب صرفه‌جویی می‌کنند از همین ماه در دستور کار قرار گرفته و اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات