معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان گفت: سامانه سماح حج و زیارت از روز جمعه برای ثبت نام زائران اربعین بازگشایی خواهد شدو از زائران خواهشمندیم که در این سامانه ثبت نام کنند تا امکان برنامه‌ریزی برای مدیران در این ایام فراهم شود.
کد خبر: ۹۴۴۱۸۰۲
|
۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۰

ولی الله حیاتی معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان امروز در پنجمین جلسه ستاد ویژه اربعین حسینی استان اظهار کرد: مرز شلمچه همانند سنوات گذشته به عنوان مرز انحصاری عبور اتباع کشورهای خارجه به سوی عتبات مقدسه عالیات است؛ بنابراین بررسی و زمانبندی جهت اجرای مسائل زیرساختی در این جلسه مورد تأکید قرار گرفت.

وی افزود: به دلیل قرارگیری رویداد اربعین در تابستان تأمین یخ، سایه‌بان و مه‌پاش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است برهمین اساس در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم صورت پذیرفت.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان گفت: شهرستان‌های معینی برای دو مرز شلمچه و چذابه انتخاب شدند که این شهرستان‌ها با محوریت فرمانداران از شنبه عملیات اجرایی فعالیت‌های خود را در این دو مرز انجام خواهند داد.

وی ادامه داد: در حوزه‎‌های مختلف کمیته‌های هفده‌گانه‌ای که در ستاد اربعین استان وجود دارد؛ فعالیت‌های خود را تشریح کردند؛ امید است که بتوانیم با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته باشکوه‌تر از سال‌های گذشته رویداد بزرگ اربعین حسینی را در استان خوزستان عملیاتی کنیم.

ولی الله حیاتی تصریح کرد: سامانه سماح حج و زیارت از روز جمعه برای ثبت نام زائران اربعین بازگشایی خواهد شد؛ این ثبت‌نام کاملا رایگان است و وجهی بابت آن اخذ نمی‌شود.

وی بیان کرد: از زائران خواهشمندیم که در این سامانه ثبت نام کنند تا امکان برنامه‌ریزی برای مدیران در این ایام فراهم شود.

حیاتی عنوان کرد: تعداد زائران شرکت‌کننده در مراسم اربعین و جهت عبور آن‌ها از مرزها نیز توسط سامانه سماح نمایش داده می‌شود.

وی گفت: امیدواریم که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شاهد عبوری آسان، روان و توأم با امنیت در ایام اربعین حسینی باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها