مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از نصب و راه‌اندازی تجهیزات بازرسی کالا و مسافر در بنادر بوشهر و خارگ خبر داد
کد خبر: ۹۴۴۸۸۹۹
|
۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵
 
به گزارش خبرگزاری بسیج ازخارگ: محمد شکیبی نسب درگفتگو با خبرنگار بسیج اظهار داشت: طرح توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین در حال اجرا است که تأسیسات زیربنایی آن افزون بر 86 درصد پیشرفت دارد و به‌زودی تکمیل می‌شود.
 
وی ساخت جاده و پل مجتمع بندری نگین بوشهر را از دیگر طرح‌ها دانست و بیان کرد: خوشبختانه پیشرفت فیزیکی جاده و پل مجتمع بندری نگین بوشهر بیش از 40 درصد است و پیش‌بینی می‌شود سال آینده وارد مدار بهره‌برداری شود.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از نصب و راه‌اندازی تجهیزات بازرسی کالا و مسافر در بنادر بوشهر و خارگ خبر داد و تصریح کرد: این تجهیزات شامل دستگاه‌های ایکس‌ری، گیت دروازه‎ای و کنترل دستی است که در مجموع با 50 میلیارد ریال اعتبار راه‌اندازی شده است.
 
شکیبی نسب با بیان اینکه این تجهیزات در پایانه بندری بوشهر و مسافربری خارگ نصب شده است خاطرنشان کرد: با این اقدام کنترل بار و مسافر از حدود 5 دقیقه به 8 ثانیه کاهش یافته است.
 
وی اضافه کرد: با نصب این دستگاه سرعت کشف محموله‌های غیرمجاز افزایش یافته و همچنین ساعت حرکت شناورها تسریع می‌یابد.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از برقراری رویه ترانزیت خارجی در بندر گناوه خبر داد و تصریح کرد: برقراری رویه ترانزیت خارجی در بندر گناوه زمینه رونق اقتصادی و ایجاد فرصت‌های متعدد اشتغال‌زایی را فراهم کرده است.
 
شکیبی نسب بیان کرد: افزایش مبادلات تجاری بندر گناوه با کشورهای حوزه خلیج فارس، امکان جذب بیشتر صاحبان کالا و همچنین افزایش حجم تخلیه و بارگیری از دیگر مزیت‌های برقراری رویه ترانزیت خارجی در بندر گناوه محسوب می‌شود.
پایان خبر/
ارسال نظرات
پر بیننده ها