آیین وداع و بدرقه پیکر شهدای «خان طومان» عصر امروز با حضور مردم تهران در میدان امام حسین (ع) برگزار شد.
کد خبر: ۹۴۴۹۲۹۸
|
۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۲

به گزارش خبرگزاری بسیج، آیین وداع و بدرقه پیکر شهدای «خان طومان» عصر امروز با حضور مردم تهران، سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران و محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور در میدان امام حسین (ع) برگزار شد.

۱۰۰ ایستگاه صلواتی و موکب‌های حسینی به همت رده‌های مقاومت بسیج سپاه تهران بزرگ به منظور پذیرایی از زائران شهدا در خیابان‌های ۱۷ شهریور، انقلاب و دماوند دایر شده است.

«حیدر یا حیدر»، «ما منتقم نبرد خانطومان هستیم»، «یا زهرا» هم از دیگر دیگر شعار‌هایی بود که اقشار مختلف مردم یک صدا فریاد می‌زدند.

سخنران این مراسم نیز سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران بود.

همسر شهید اسکندری در این مراسم، با بیان اینکه بعد از سال‌ها پیکر شهدا فضای کشور را عطرآگین کرده است، گفت: همسرم سراسر زندگی اش مقاومت و خدمت به نظام و انقلاب بود.

وی با اشاره به اینکه سیره شهدا مقاومت است، اظهار کرد: شهید اسکندری خود شهادت حسین گونه را در اعتکاف آرزو کرد و و آرزوی او مستجاب شد.

روابط عمومی سپاه پاسداران ۹ مرداد با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در راستای پیگیری دستور سردار سرافراز سپاه اسلام، شهید حاج قاسم سلیمانی مبنی بر پیگیری ویژه مفقودین محور خان طومان، با عنایات الهی و تلاش‌های مستمر و شبانه روزی گروه تفحص، هویت پیکر مطهر پنج شهید مدافع حرم از استان‌های مازندران، البرز و فارس با نام‌های سردار شهید «عبدالله اسکندری»، سردار شهید «رحیم کابلی»، شهید والامقام «مصطفی تاش موسی»، شهید والامقام «محمد امین کریمیان» و شهید والامقام «عباس آسمیه»، از طریق تطبیق نمونه DNA در مرکز ژنتیک سپاه شناسایی و تأیید گردید و پیکر‌های مطهر این شهدای والامقام به میهن اسلامی بازگشت.
ارسال نظرات
آخرین اخبار