خبرهای داغ:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
امام‌جمعه قزوین در خطبه‌های نمازجمعه گفت: با برداشتن موانع موجود در مسیر رودخانه‌های قزوین خطر سیل را پیشگیری کنیم.  
کد خبر: ۹۴۴۹۴۳۸
|
۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۹

قزوین_ یه گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نمازجمعه که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، اظهار کرد: یکدیگر را به تقوای الهی سفارش و کمک کنیم زیرا در تقوا نیاز به کمک یکدیگر داریم، یکدیگر را حمایت کنیم تا جامعه‌ای بر اساس تقوا بسازیم و از هر بی‌تقوایی فاصله بگیریم.

وی ادامه داد: در ملاقات ائمه جمعه سراسر کشور با رهبر معظم انقلاب دو مطلب را یادآوری خواهم کرد، ایشان در یک بیانی در رابطه با نمازهای جمعه فرمودند در هیچ آئینی هیچ جایی اجتماع با این معنویت به صورت هفتگی مانند نماز جمعه وجود ندارد که جمع کثیری از مردم یک شهر هر هفته در یک مرکز مشخص جمع شوند، کدام مملکت در دنیا و کدام دین و آئین برنامه این چنینی دارد که اسلام برای ما تدارک دیده است؟

 امام‌جمعه قزوین عنوان کرد: وقتی چنین اجتماعی وجود دارد که هر هفته جمع کثیری از مردم یک شهر در یک جای معین دور هم جمع می‌شوند این می‌تواند یک پایگاه و قرارگاهی برای همه موضوعات مهم و مطرح در یک جامعه باشد، یعنی هر گیر و گرفتاری مسلمانان ها دارند در این قرارگاهی که هر هفته تشکیل می‌شود، باید همه جمع شوند و در رابطه با گرفتاری‌هایشان در خطبه‌های نمازجمعه صحبت شود، همدیگر را ببینند، حرف‌هایشان را با هم در میان بگذارند، تبادل نظر کنند و به نتیجه برسند.

 نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: همچنین رهبر معظم انقلاب در بیانات خود به امامان جمعه فرمودند که رفتار امام‌جمعه باید مردمی باشد، سلوک مردمی داشته باشد، یعنی به عنوان یک فردی از مردم بین مردم برود و راهش را از مردم جدا نکند، با آن‌ها حرف بزند، از مردم فاصله نگیرد، فقط با یک جمع مخصوص و ممتاز نشست‌وبرخاست نکند، فقط با جناح خاص و طبقه خاص و قشر خاصی ارتباط نگیرد، بلکه با همه ارتباط برقرار کند.

 وی خاطرنشان کرد: رفتار ما هر کجا غیر از این بود، شما باید سر ما داد بزنید و به ما تذکر دهید، اگر ما ائمه جمعه از اینکه رهبری فرمودند فاصله داشته باشیم اثرگذار نخواهیم بود و اگر حواس ما جمع نبود، حواس شما باید جمع باشد و به ما تذکر بدهید.

 آیت‌الله عابدینی افزود: مفهوم فرمایش رهبر معظم انقلاب این بود که آن کسانی که به هر دلیلی در زندان هستند، امام‌جمعه آن‌ها نیز باشیم، آن‌هایی که دلشان پر است و ناراحت هستند و حتی ممکن است سر امام‌جمعه داد بزنند، ما امام‌جمعه آنان نیز باشیم، آن‌هایی که انتقاد دارند امام‌جمعه آنان نیز باشیم، اگر حزب و جناحی دارند، در هر حزب و جناحی که هستند امام‌جمعه آن‌ها هم باشیم، بنابراین باید نگاه پدرانه نسبت به همه داشته باشیم.

 امام‌جمعه قزوین تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند از مردم فاصله نگیرید، فقط با یک جمع مخصوص و ممتاز نشست‌وبرخاست نکنید و گاهی اگر لازم باشد به خانه‌های مردم بروید، زیر سقفشان و روی فرششان بنشینید، با آن‌ها احوالپرسی کنید، صرف این رفتن میان مردم یک کار مهم است، رفتن بین مردم و حرف‌زدن با مردم و گوش‌کردن به مردم اهمیت دارد، ممکن است آن حرفی را که مردم می‌زنند قبول نداشته باشید، اما حرفشان را گوش کنید و در آخر هم عیبی ندارد اگر بگویید این فرمایش شما را قبول ندارم اما این‌گونه نباشد که ارتباط با مردم وجود نداشته باشد، درد دل مردم را بشنوید؛ منظور رهبری این بود که با مردم رفیق باشید، حتی اگر ما لیاقت نداشتیم با شما رفاقت کنیم شما رسم لیاقت را به ما یاد بدهید، بیایید کاری کنیم ارتباطاتمان برای راهنمایی رهبر جدی تر باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: تاسوعا و عاشورا از مناسبت‌های مهمی است که پیش رو داریم و ان‌شاءالله برنامه‌ها و نماز جماعت‌هایی یکپارچه در سراسر استان در هر شهر و بخشی برگزار شود چرا که وقتی امام حسین (ع) در سخت‌ترین شرایط به نماز می‌ایستاد ما نیز نباید مشغول کار دیگری بجز نماز باشیم و باید به نماز بایستیم.

 امام‌جمعه قزوین افزود: لازم است حضرت ابوالفضل العباس (ع) را الگوی خود بدانیم در ولایت‌مداری، اطاعت از امام و پیشوای خودش و ما نیز نسبت به امام و رهبرمان مانند حضرت عباس (ع) جوانمردی، آزادگی، شجاعت و حریت و ادب در پیشگاه امام و رهبرمان را از خودمان نشان دهیم.

 وی با اشاره به مسائل و مشکلاتی که بارندگی‌های سیل‌آسا برای مردم پیش آورد، خاطرنشان کرد: در بعضی از استان‌ها تعدادی از هموطنان عزیز ما آسیب‌دیده و برخی به رحمت خدا رفتند، هم به خانواده‌های داغدیده تسلیت عرض می‌کنیم و هم به مسئولان تذکر می‌دهیم که باید بادقت برنامه‌ریزی کنند.

آیت‌الله عابدینی با تأکید بر اینکه نباید نعمت الهی را به نقمت تبدیل کنیم، گفت: باران رحمت است و وجود آن به ذخایر آبی کشور می‌افزاید و این برکت است و اگر بی‌احتیاطی کنیم و بستر رودخانه‌ها را ببندیم این آب طغیان کرده و موجب ضرر و زیان می‌شود.

 خطیب نمازجمعه قزوین افزود: اگر آبخوان‌داری و آبخیزداری را رعایت نکنیم و برای بارش باران آمادگی ایجاد نکنیم، برای جذب آن و نفوذش به ذخایر زیرزمینی شرایط فراهم نکنیم این نعمت الهی را تبدیل به نقمت کرده‌ایم.

 وی اضافه کرد: در قزوین هم باید دقت کنیم اگر جایی در مسیر رودخانه بسته شده است و آب رودخانه نمی‌تواند به خوبی عبور کند، مسئله‌ساز می‌شود و ضروری است با مطالعه دقیق پیش‌بینی سیل را داشته باشیم تا دچار سیلی که در سالهای گذشته در شیراز پیش آمد، نشویم و شهرمان در خطر قرار نگیرد.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: روز تجلیل از اسرا و مفقودان و بزرگداشت شهدای مدافع حرم را در پیش رو داریم امیدواریم عزیزان ما در سپاه پاسداران و بسیج مردمی، همه با هم کاری کنیم که قدر این شهدای گرانقدر و رزمندگان دفاع مقدس که وجود بابرکتشان برای جامعه ما ارزش و اهمیت دارد را بدانیم، و همچنین والدین شهدا و خانواده‌های شهدای دفاع از حرم را نیز قدر بدانیم، برای تجلیل و احترام از آن‌ها مراسمی برگزار خواهد شد و مردم ما در جریان رشادت‌های این جماعتی که کرامت و انسانیت را در میان ما پاسداری کرده و می‌کنند، قرار خواهند گرفت.

 امام‌جمعه قزوین عنوان کرد: روز بمباران هیروشیما را در پیش داریم، فقط در هیروشیما بیش از 160 هزار نفر کشته و مجروح شدند، حتی آدم‌هایی که بعد از آن سال‌ها متولد شدند بر اساس آن بمب‌های خطرناک ناقص‌الخلقه بودند، این کار امریکا بود، همین امریکایی که ادعای حقوق بشر و امثالهم می‌کند، دشمنان را باید بشناسیم، امریکا یعنی یزید، یعنی معاویه، فرعون، نمرود، ابولهب و ابوسفیان و صدام، اینها همه از یک جنس هستند و جز دشمنی با کرامت انسانی و دشمنی با آسایش و رفاه مردم کاری ندارند، این‌ها دائم به فکر کشتار جمعی و ایجاد ناامنی و دنیاطلبی هستند، همان‌طور که در زمان اباعبدالله الحسین (ع) دشمنان آن حضرت این‌گونه بودند، باید دشمنان را بشناسیم و دست از دامن امام حسین (ع) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) برنداریم.

 وی خاطرنشان کرد: از همه مردم، هیئات، مساجد، مداحان، سخنرانان، دلدادگان به اباعبدالله (ع) اعم از زن و مرد، کودک و جوان، که همه و همه به صورت هماهنگ پای کار اباعبدالله (ع) هستند تشکر می‌کنیم که قافله حسینی را تا پیاده‌روی اربعین که قرار است بزرگ‌ترین حماسه تاریخ در آنجا به نمایش در بیاید، همراهی می‌کنند.

 نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی به فرمان امام خمینی (ره) را نیز پیش رو داریم، مردم ما بدانند که جهاد دانشگاهی یک فرصت عظیم است، مانند یک باغی است که نهال آن را تازه کاشته اند، این باغ به ثمر می‌نشیند و برکات آن زندگی مردم را در آینده دگرگون خواهد کرد.

 آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: سالگرد شهادت شهید بابایی را قدر می‌دانیم، سالگرد شهادت شهید بزرگوار حسین لشگری و شهید صارمی را گرامی می‌داریم که به مناسبت شهادت این خبرنگار برجسته، 17 مرداد را روز خبرنگار نام‌گذاری کرده‌اند، روز خبرنگار را به همه اهالی رسانه تبریک عرض می‌کنیم، عزیزانی که در میدان رسانه به معنای واقعی جهاد می‌کنند و مسئولیت دینی، انقلابی و اجتماعی خود را به نحو احسن انجام می‌دهند، ان‌شاءالله این فعالیت‌ها ذخیره آخرتشان باشد.

 وی تأکید کرد: جا دارد به روح مرحوم مغفور حاج‌آقا حصاری که امروز تشییع و تدفین آن مرحوم بود درود و صلوات بفرستیم، تا آن موقعی که این مردمی توانست روی پای خود حرکت کند و فعالیت کند، نمازهای جمعه را ترک نمی‌کرد، حضور فعال در اجتماعات دینی و راهپیمایی‌ها داشت و پدر شهید بزرگوار بود، ان‌شاءالله روح ایشان با ارواح طیبه ائمه (ع) محشور باشد.

 

 انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین