افشارنیا گفت: جهادی بودن حضور در جهاد مهم است، حضور منفعل و ضعیف خلاف نظر منویات مقام معظم رهبری است؛ زیرا در جنگ روایتها و جنگ روانی در یک میدان تمام عیار هستیم.
کد خبر: ۹۴۵۰۳۷۷
|
۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛ همایش «خبرنگار حسینی رسانه عاشورایی» با هدف تجلیل از فعالان عرصه خبر به مناسبت روز خبرنگار در سالن اجتماعات صدا و سیمای مرکز استان از سوی سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام برگزار و با اهدای لوح تقدیر از خبرنگاران فعال در عرصه انعکاس اخبار و فعالیت های بسیج و سپاه استان چهارمحال و بختیاری تجلیل شد.

دکتر یوسف افشارنیا مدیرکل صدا و سیمای استان چهارمحال و بختیاری در این همایش به تشریح رسالت رسانه در جهاد تبیین پرداخت.

افشارنیا افزود: آنچه در بحث جهاد تبیین و گفتمان و منظومه اندیشه مقام معظم رهبری مطرح است، تعهد و جهت گیری  خاص رسانه را معین می کند.

وی ادامه داد: در جبهه انقلاب اسلامی جهاد تبیین فرصتی برای همه کسانی است که توانایی دارند و رسانه در اختیار دارند و از رسانه می توانند برای تبیین اندیشه های امامین انقلاب و دستاوردها و آرمانها و ارزشها و خوبی های انقلاب استفاده کنند، که در جنگ ترکیبی و جنگ روایتها، اینها مورد هجمه دشمن قرار گرفته و برای ازبین بردن، بی اثرکردن یا تحریف آنها تلاش می کند.

افشارنیا اظهار کرد: برای جلوگیری از تغییر و تحریف آرمانهای دفاع مقدس، آرمانهای امامین انقلاب و دستاوردهای انقلاب اسلامی، مجاهدت و تلاش رسانه ای لازم است.

مدیرکل صدا و سیمای استان چهارمحال و بختیاری گفت: انواع هجمه های دشمنان انقلاب اسلامی در عرصه های گوناگون را شاهد بوده ایم و از مصادیق آن در روزهای اخیر، بحث حمله به عفاف و حجاب، هجمه به محور مقاومت بوده است، که عزیزان رسانه ای ما اطلاع دارند.

وی، افزود: در جهاد تبیین باید با علم به اینکه مخاطب اصلی و جهادگران اصلی صاحبان قلم و رسانه و سایت و منبر و رسانه ملی رسانه های مکتوب ، همه هستند؛ مولفه های تبیینِ مدِّ نظرِ مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار دهیم.

مدیرکل صدا و سیمای استان چهارمحال و بختیاری،  برخی از اصول جهاد تبیین را برشمرد و با تأکید بر ضرورت اقدام هنرمندان در عرصه جهاد تبیین، گفت: اولین اصل در جهاد تبیین رعایت ویژگی های خبری و جنبه های زیباشناختی و هنری آن است، یعنی باید هنرمندانه به موضوع بپردازیم.

افشارنیا، حضور با التزام و تعهد و اعتقاد در عرصه جهاد تبیین و جهادی بودن این حضور را از دیگر اصول جهاد تبیین  برشمرد و خاطرنشان کرد: جهادی بودن حضور مهم است، حضور منفعل و ضعیف خلاف نظر منویات مقام معظم رهبری است؛ زیرا در جنگ روایتها و جنگ روانی در یک میدان تمام عیار هستیم.

وی عدالتخواهی را از دیگر اصول جهاد تبیین برشمرد و گفت: رسالت اصلی ما در جهاد تبیین تبلیغ اندیشه های ناب اسلام و انقلاب اسلامی و آرمان های امامین انقلاب است.

شایان ذکر است؛ بیان نظرات و پیشنهادات و مشکلات از سوی نمایندگان اصحاب رسانه و مطبوعات، اهدای لوح تقدیر به خبرنگاران حاضر در همایش، امضای میثاق نامه همایش «خبرنگاران حسینی و رسانه های عاشورایی» و پخش کلیپ از دیگر بخش های آیین گرامیداشت روز خبرنگار در استان چهارمحال و بختیاری از سوی سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام با عنوان« خبرنگار حسینی- رسانه عاشورایی» بود.

ارسال نظرات