همزمان با چهارمین نشست کتابخوان بند در زندان مرکزی شیراز؛
آیین تقدیر مددجویان برگزیده در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان فارس و نشست کتاب‌خوان بند در زندان مرکزی شیراز برگزار شد.
کد خبر: ۹۴۵۰۴۳۱
|
۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۰

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، چهارمین دوره نشست کتابخوان بند با حضور روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه ها هوای استان فارس؛ محسن انصاری منش، معاون سلامت و اصلاح و تربیت اداره کل زندان های فارس؛ روح الله رضایی دانا، رئیس زندان مرکزی شیراز؛ مسئولان معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری شیراز و علی نوید گویی و مسعود شفیعی سروستان از انجمن خیرین کتابخانه ساز استان فارس صبح امروز ۱۹ مردادماه در زندان مرکزی شیراز برگزار شد. در این نشست علاوه بر معرفی سه کتاب، از مددجویان برگزیده استان فارس در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تقدیر شد.
معاون سلامت و اصلاح و تربیت اداره کل زندان های فارس در این نشست با اشاره به ایام محرم و سوگواری اباعبدالله حسین به واقعه عاشورا پرداخت و گفت: کسی که با مقام ولایت و امامت مشکل دارد در دیگر موارد هم دچار مشکل میشود. ولایت پیش فرض قبولی طاعات و عبادات است.
وی گفت: امام حسین شفاعت کننده انبیا و اولیا در روز قیامت است همانگونه که در زیارت وارث می خوانیم حسین(ع) وارث علم انبیا است. این یک نعمت است که به ما رسیده و افتخار می کنیم که شیعه ایم. خودتان را گره بزنید به دستگاه امام حسین و از این ظرفیت غافل نشویم.
محسن انصاری منش اضافه کرد: اداره کل زندانها، اقدامات زیادی در راستای تربیت مددجویان انجام میدهد، کمک به تحصیل، ایجاد زمینه های کتابخوانی، کارآموزی، انجام مراسم مذهبی و ... از جمله برنامه هاست. ما همچنبن با اداره کل کتابخانه های عمومی فارس ۱۹ تفاهم نامه داریم و تمامی کتابخانه های زندان ها به صورت مشارکتی با این مجموعه اداره می شود.
وی تاکید کرد: 107 هزار جلد کتاب در کتابخانه های زندان های فارس موجود است و بیش از دو سوم مددجویان زندان های فارس عضو کتابخانه های زندان ها هستند. از جمله های مواردی که در این مجموعه در حال پیگیری است انتقال کتاب از کتابخانه ها به اتاق های زندانیان برای بهره برداری بیشتر مددجویان زندان است.
به گفته وی اداره کل زندان ها در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی مشارکت داشت و هشت هزار نفر در این جشنواره شرکت کردند که از این میان سی مددجو به عنوان برگزیده معرفی شده اند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس نیز در این نشست ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعدالله الحسین (ع) عنوان کرد: این چهارمین دوره نشست کتابخوان بند است و این طرح بازخورد خوبی در سطح استان و کشور داشته است. در زندان مددجویان بسیاری که خود نویسنده و شاعر یا علاقه مند به مطالعه هستند و بیشتر آثار نویسندگان دیگر را مطالعه کردند.
روح الله منوچهری با تقدیر از همکاری اداره کل زندان های فارس در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: در مجموع ۱۸ کتابخانه در زندان های فارس خوشبختانه بیش از ۸ هزار نفر در جشنواره رضوی شرکت کردند که بیشترین میزان مشارکت در کشور بوده و بیشترین میزان برگزیده هم از استان فارس بوده است.
وی تاکید کرد: زمانی که یک جامعه کتاب‌خوان داشته باشیم آسیب های اجتماعی و بازگشت به جرم کمتر است.
در ادامه این نشست سه کتاب "حدیث هدایت" نوشته علی لطفی، "سر نی" نوشته عبدالحسین زرین کوب و "نگاه قرآنی به فشارهای روانی" توسط مددجویان زندان مرکزی شیراز معرفی شد. همچنین مددجویان برگزیده استان فارس در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی معرفی و تقدیر شدند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها