حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
شاهرود_ سرپرست معاونت اقتصادی استانداری سمنان گفت: برای نخستین بار در استان از یکهزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال و محرومیت زدایی از محل ماده ۱۶، یکصد میلیارد تومان به حوزه دانش بنیان اختصاص یافت.
کد خبر: ۹۴۵۱۲۹۳
|
۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۹

به گزارش خبرنگار بسیج، نشست هم اندیشی توانمندسازی و توسعه شرکت‌ها از مسیر شتاب‌دهنده‌های صادراتی از سلسله رویدا‌های طرح توانمند سازی اکوسیستم نوآوری استان‌ها (تانا) با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود، مدیر کل پارک علم و فناوری استان سمنان و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان در سالن جلسات پارک علم و فناوری استان سمنان برگزار شد.
سرپرست معاونت اقتصادی استانداری سمنان در این مراسم به انعقاد تفاهم‌نامه استانداری با پارک علم و فناوری، صندوق نوآوری و مرکز رشد اشاره کرد و گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به منظور حمایت از شرکت‌های دانش بنیان اختصاص یافت.
محمد رضا صادقی افزود: انعقاد این تفاهم‌نامه فرصت مناسبی است که بتوانیم از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در جهت رفع مسائل و مشکلات استان استفاده نماییم.
او با بیان اینکه اختصاص اعتبارات درست و مناسب در این حوزه موجب عملکرد قابل دفاع در سال آینده می‌شود، اظهار کرد: برای نخستین بار در استان سمنان از یکهزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال و محرومیت زدایی از محل ماده ۱۶، یکصد میلیارد تومان به حوزه دانش بنیان اختصاص داده شد.
سرپرست معاونت اقتصادی استانداری سمنان با اشاره به اینکه ظرفیت‌های قابل ارائه خوبی وجود دارد که با نوآوری در رویداد‌های مختلف می‌توان امیدآفرینی در جامعه و مردم را فراهم کرد، اظهار کرد: رسانه‌ها تلاش کنند ابتکارات، نوآوری و رویداد‌های مهم در این زمینه را در نقاط مختلف استان پوشش داده و به اطلاع مردم برسانند.
صادقی با اشاره به اینکه طی سه ماه گذشته سه بار از پارک علم و فناوری در شهرستان شاهرود بازدید شد، افزود: این پارک یکی از بهترین مراکز علم و فناوری در کشور است.
او با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان در حوزه‌های کشاورزی، الگوی مصرف آب، صنایع تکمیلی و تبدیلی و اقتصاد دیجیتال می‌توانند خدمات خوبی ارائه دهند، ادامه داد: استان سمنان ظرفیت‌های خوبی در فناوری تولیدات معدنی دارد که با تلاش شرکت‌های دانش بنیان می‌توان از خام فروشی فاصله گرفت و در راستای ارزش افزوده در این حوزه گام‌های بلندی برداشت.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین
آخرین اخبار