حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
در نشست فرهنگی خواهران بسیجی عنوان شد؛
حجت الاسلام یزدانپناه معاون اموزش حوزه علیمه زرند گفت : فرهنگ عاشورایی لزوما باید در خانواده ها پیاده شود.
کد خبر: ۹۴۵۵۵۶۲
|
۱۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمان نشست فرهنگی خواهران بسیجی پایگاه مقاومت کریمه اهل بیت علیه السلام در حوزه بسیج خواهران الزهرا سلام الله علیها سپاه شهرستان زرند با حضور حجت الاسلام و المسلمین یزدانپناه معاون اموزش حوزه علیمه زرند و خواهران بسیجی این پایگاه در منزل یکی از بسیجیان پایگاه  برگزار گردید.

 در این نشست حجت الاسلام یزدانپناه معاون اموزش حوزه علیمه زرند با تسلیت شهادت امام حسن  علیه السلام گفت : فرهنگ عاشورایی لزوما باید در خانواده ها پیاده شود. پدر و مادر ابتدا باید خودشان عامل باشند یعنی بدانند دستورات و نهضت امام حسین  (علیه السلام ) برای چه بوده، سپس آنها را در خانواده خود فرهنگ سازی کنند. والدین باید خود و فرزندانشان را با امام حسین (علیه السلام )  تنظیم کنند. آنها می توانند از مجالسی که برای امام حسین  (علیه السلام ) به ویژه در ایام محرم وصفر برگزار می شود شرکت کنند همچنین کتاب بخوانند تا با معارف حسینی (علیه السلام )  آشنا شوند و به آنها عمل کند.

وی افزود : به درستی که امام حسین  (علیه السلام ) چراغ هدایت است و همانند خورشید نور افشانی می کند اما روی دل های ما حجاب قرار دارد و با گناه و غفلت باعث شده ایم که نتوانیم از نور اباعبدالله  (علیه السلام )  بهره مند شویم. همانا ایشان کشتی نجات است و کسی که می خواهد به مقصد نهایی برسد باید سوار بر کشتی امام حسین  (علیه السلام )  بشود. امام رضا (علیه السلام )  در اینباره فرمودند:« ما همه ستون نجات هستیم اما کشتی جدم اباعبدالله وسیع تر است»، لذا سرعت و وسعت این کشتی بسیار زیاد است و می تواند از همه دستگیری کند چه مسلمان باشند، چه نباشند.

معاون اموزشی حوزه علمیه زرندگفت : پدر و مادر باید آنچه  را که از معارف سیدالشهدا (علیه السلام )  دریافت کردند در محیط خانه پیاده کرده و به آنها عمل کنند تا فرزندان ببینند. شاهد باشند پدری که از حسین  (علیه السلام )  دَم می زند خودش حسینی (علیه السلام )  است. اگر والدین بگوید حسینی (علیه السلام )  هستند اما خلاف آن عمل کنند روی فرزند خود تاثیر معکوس  می گذارند، یعنی فرزند آنها دیگر تربیت حسینی (علیه السلام )  نمی شود چون پدر و مادرش را الگو قرار می دهد. پدر و مادرها باید سعی کنند خود و فرزندانشان را در این مسیر قرار دهند و به نوری که از طرف امام حسین  (علیه السلام )  می تابد به ویژه درماه  محرم  وصفرمتصل شوند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها