خبرهای داغ:

حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
علی حجتی پور مدیر عامل شرکت گاز استان قزوین در نشست خبری با رسانه هاگفت:از ۸۲۳ روستا در قزوین بیش از ۵۸۸ روستا از نعمت گاز برخوردارند و به زودی ۱۳۰ روستا از نعمت گاز برخوردار می شوند.
کد خبر: ۹۴۵۵۹۴۳
|
۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۶

قزوین _به گزارش خبرنگارخبرگزاری بسیج، علی حجتی پور مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین در نشست خبری با رسانه ها خصوص دستاوردهای شرکت گاز در دولت سیزدهم گفت: مردم نیازمند امید به وضعیت بهتر در زندگی دارند و دولت سیزدهم به این رسالت توجه ویزه ای دارد و شرکت گاز در حوزه تعمیرات، انشعابات، مشترکین خدمت بدون منت ارایه دهد.

وی تصریح کرد: با تلاش نیروهای سازمان و مردم به عنوان دینفع عملکرد دولت سیزدهم تا به امروز را ارایه تا به سمع و نطر مردم برسد و انتقال گاز به نقاط دور دست و گاز رسانی۲۹ روستا با هزینه ای بالغ بر ۴۶ میلیارد تومان و۳۸۵ واحد صنعتی با هزینه ای ۵۵میلیارد تومان
هم چنین گاز رسانی دو روستا در طارم سفلی و الموت ۳میلیارد تومان اعتبار بخشی از اقدامات دوات سیزدهم برای خدمت رسانی به مردم بوده است.

۲۱ روستای چوقور در طرح گاز رسانی

وی در ادامه با اشاره به کارهای بزرگ شرکت گاز استان قزوین تصریح کرد: ساخت ساختمان اداره گاز خاکعلی با اعتبار ۸۵۰میلیون تومان و گاز رسانی به ۲۱روستای چوقور با ۲۵ میلیارد تومان،آغاز گاز رسانی به ۷ روستا به ارزش ۸/۵میلیارد تومان و گلنگ زنی پروژه گاز رسانی به حلال آباد، عباسک کلنین، یارود و گرمک بالغ۲۴ میلیارد تومان از دیگر اقدامات دولت سیزدهم می باشد.

حجتی پور افزود: گاز رسانی به مسکن ملی و پروژه‌های خوبی برای ۲۲هکتاری شرق مهرگان در نظر داریم و در بخش ۲۵۶هکتاری خدمت رسانی به ۲۰هزار خانوار مد نظر است. ساخت سوله انبار به مساحت۷۰۰متر مربع برای و نگهداری زنجیره تامین به ارزش ۱۴میلیارد تومان جهت ذخیر ابزار و تجهیزات گاز رسانی برنامه ریزی شده و اخذ مجوز ۱۳۳ روستا در طی ۲سال اینده به ارزش ۷۲۲میلیارد تومان که تامین مالی این پروژه ها در سال اول به خوبی انجام شده است.

۱۳۳ روستا در طرح گاز رسانی مصوبه سفر ریاست جمهوری مدیرعامل شرکت گاز استان تشریح کرد: ۱۲۰ روستا در منطقه کوهستانی الموت شرقی و طارم سفلی جز سخت ترین پروژه ها هستند که مسیر کوهستانی و صعب العبور می باشد. برنامه سازمان برای۸۰ روستا در بازه زمانی ۴سال بود که با سفر رییس جمهور به ۱۳۳ روستا افزایش یافت و سرانه گاز رسانی از ۲۵ میلیون تومان به ۴۵ میلیون تومان افزایش یافت تا نسبت به تورم رشد قابل ملاحظه ای داشته باشد.

۸۰ روستا طرح هادی را ارسال نکردند

حجتی پور افزود: بخش گاز رسانی فاز۲ زرشک در هفته آینده عملیات اجرایی آن شروع می شود. ۳۷ روستا در مرحله امکان سنجی هست و از نظر خدمات مهندسی، مسیر و داشتن معبر بررسی می شود و تعامل بین گاز استان با چند نهاد برای اقدام سریع مورد نیاز است. از جمله اداره راه و شهرسازی همکاری خوبی داشتند و از طرفیت آنها در این پروژه ها استفاده می شود،طرح جامع روستای یا طرح هادی باید در دسترس قرار گیرد.

وی افزود: از ۱۳۳روستا هنوز ۸۰روستا طرح هادی آنها به ما ابلاغ نشده است و بنیاد مسکن وعده هایی را دادند تا هرچه سریعتر طرح هادی این روستاها در اختیار سازمان قرار گیرد.

حجتی پور گفت: بر حسب وظیفه اجتماعی شرکت گاز استان قزوین تخصیص ۵میلیارد تومان برای خانواده های تحت پوشش بهزیستی و نهادهای حمایتی برای ۱۰۰۰خانوار تا ۶ میلیون تومان هزینه گاز، انشعاب، حق بهره برداری، گاز کشی و بهای گاز که مصرف می کنند رایگان است تا رفاه را به صورت عادلانه توزیع کنند.

نشت یابی با پهپاد و ساخت فیلترهای سیلیکونی

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین افزود: استفاده از تخصص دانش بنیان برای ارتقا بهبود عملکرد را مد نطر داریم و مجوز لازم نشت یابی مسیر ۵۰کیلومتر با پهپاد موفقیت آمیز بود که اولین بار در کشور طی قراردادی با دانشگاه صنعتی شریف با صرفه جویی در وقت هزینه پیش زمینه مطالعاتی آن به پایان رسید و ۸مورد نشتی پیدا شد که خطرناک نبودند اما نسبت به تعمیر آن اقدام شد.

حجتی پور گفت: فاز اجرای هیتر باکس برای دمای مناسب گاز دستور کار قرار گرفته و سالانه یک میلیارد تومان ضد یخ به شبکه گازرسانی تزریق می شود و این پست ها ۱۱میلیون متر مکعب مصرف سالانه دارد اما با هزینه ۶۰۰میلیون تومان پروژه با دانشگاه صنعتی شریف منعقد و به مرحله عملیاتی رسید.

وی تصریح کرد: برای ساخت محافظ دسترسی به شیرفلکه های گاز با دانشگاه امام خمینی (ره) قراردادی به ارزش ۴۰۰میلیون هزینه بسته شده است. ۶۴۲ میلیون طراحی و ساخت فیلتر های یکپارچه سلیکونی که از تعویض فیلتر ها به طور مداوم جلوگیری می کند که در فاز مطالعاتی قراردارد .

۶۷ موتور خانه رایگان بهینه سازی شد

وی افزود: بهینه سازی مصرف موتور خانه ها بر استانها و شرکت نفت تکلیف شده که از سال ۱۳۹۹ شروع شده و اغلب فرسوده و به صورت حرارت مرکزی کار می کنند.
شرکت گاز قزوین۶۷ موتور خانه را که برای ۵۰۰خانه گاز رسانی داشته با کاهش ۱۵ درصد مصرف بهینه سازی کرده است.
تا ۱۰۰میلیون واحدهای کوچک و سازمانهایی که موتور خانه بزرگتری دارند تا سقف یک میلیارد تومان به شرط ثبت نام در سامانه بهینه سازی رایگان برای آنها انجام می شود. شرکت گاز در مصرف سوخت صنایع ورود خواهد کرد و چناچه بیش از ظرفیت مجاز مصرف شود باید مازاد مصرف مجاز برحسب نرخ آزاد محاسبه و بعضا جریمه خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین گفت: امسال تفاهم نامه ای با آموزش پرورش جهت آشنایی با بهینه سازی مصرف سوخت، ایمنی، محیط زیست از طریق معلمان پرورشی منعقد شده و آموزش نیاز جامعه امروزی است که طرح آموزش در مدارس در دست تدوین است.

حجتی پور تشریح کرد: در راستای حفظ ایمنی و کاهش مصرف سوخت ۳۸۰ دستگاه بخاری هرمونتیک رایگان در اختیار مدارس قرار می گیرد اگر برای نیازهای احصا شده بودجه خواهی و تامین مالی شود اقدامات مناسبی در مدارس شکل خواهد گرفت.

مدیر عامل شرکت گاز افزود: شرکت گاز استان ۶۰۰ نیروی شاغل دارد و طی مصوبه ای که برای جذب ایثارگران ابلاغ شد و ۱۰۵ نفر از نیروهای شاغل را از موقت به رسمی تبدیل وضعیت شدند و به تفکیک ۱۲۰نیروی رسمی و ۴۰۰نفر نیروی پیمانی و شرکتی، قراردادی و مدت معین در شرکت مشغول به کار است.

ارائه ۲میلیون ۲۰۰متر مکعب گاز به خانواده های نیازمند

حجتی پور افزود: از ۸۲۳ روستا در استان ۵۸۸ روستا از نعمت گاز برخوردارند که ۹۰ درصد خانوارهای روستایی را شامل می شود. با اجرای طرح گاز رسانی به ۱۲۳ روستا به ۹۶ درصد افزایش یافته و ۱۰۰ درصد شهر ها تحت خدمات گاز رسانی هستند و ۲۳۷میلیارد تومان طلب شرکت از مشتریان است که هنوز وصول نشده است. وصول معوقات بسیار اهمیت دارد که ۱۴/۵ درصد آن صرف گاز رسانی به روستاها می شود.

وی در پایان گفت: ۲میلیون و ۵۰۰هزار خانوار در کل کشور تحت پوشش دریافت گاز رایگان قراردارند و در قزوین ۳۵۰۰خانوار را تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد مستحق دریافت هستند که در حال امضای تفاهم نامه در راستای مسئولیت اجتماعی خود ۲میلیون ۲۰۰ متر مکعب گاز سالانه به صورت رایگان در اختیار این خانواده ها قرار می گیرد.

انتهای پیام/۱۰۰۲

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین