خبرهای داغ:

حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
شاهرود_مدیر جهاد کشاورزی شاهرود گفت: برداشت پسته از سطح پنج هزار و ۸۵ هکتار باغ‌های این شهرستان آغاز شد.
کد خبر: ۹۴۵۶۲۶۹
|
۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۱

برآورد برداشت ۲ هزار و ۱۸۹ تُن محصول پسته از باغ‌های شاهرودبه گزارش خبرنگار بسیج، عباسعلی نهاردانی اظهار کرد: از این میزان سطح زیر کشت پسته یکهزار و ۹۹۰ هکتار بارور و سه هزار و ۹۵ هکتار غیربارور است.
او با بیان اینکه میانگین برداشت در هر هکتار یکهزار و ۱۰۰ کیلوگرم برآورد می‌شود، گفت: برداشت ۲ هزار و ۱۸۹ تُن محصول پسته از باغ‌های شاهرود برآورد می‌شود.
نهاردانی به مزایای کشت پسته از جمله نیازآبی کم، درآمد بالا، مقاوم به شوری آب و خاک و طول عمر بالای آن اشاره کرد و اظهار کرد: این دلایل موجب شده تا کشت محصول پسته در سال‌های اخیر افزایش چشمگیری در شهرستان شاهرود داشته باشد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شاهرود به مشکلات کشت و تولید پسته نیز اشاره کرد و افزود: آفات خسارت‌زایی مانند پسیل پسته، سن، زنبور مغزخوار، سرمازدگی دیررس بهاره، عدم تلقیح مناسب با نوسانات دمایی و بارندگی‌های بهاره از جمله مشکلات تولید پسته است.
او با بیان اینکه عملیات فرآوری پسته در ۲ مرکز این شهرستان انجام می‌شود، گفت: این محصول زمینه اشتغالزایی پنج هزار نفر را در شهرستان شاهرود فراهم کرده است.
نهاردانی افزود: برداشت پسته از باغ‌های این شهرستان تا اواسط مهرماه ادامه دارد.
شهرستان شاهرود با ۳۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی در شرق استان سمنان قرار دارد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین