حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
دفتر مشاوره حقوقی و کانون صلح و سازش بسیج حقوقدانان در مجتمع خانواده کرمان به مناسبت هفته قوه قضاییه و با حضور رییس کل محاکم عمومی و انقلاب، رییس بسیج حقوقدانان سپاه ثارالله و جمعی از قضات و کارکنان دستگاه قضایی این استان افتتاح شد.
کد خبر: ۹۴۷۵۴۷۲
|
۱۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۵

به گزارش خبرگزاری بسیج،، رییس کل محاکم عمومی و انقلاب کرمان در آیین افتتاح دفتر مشاوره حقوقی و کانون صلح و سازش بسیج حقوقدانان در مجتمع خانواده کرمان گفت: خداوند عنایت خاصی به بندگان خود دارد و به یقین هر فردی که به بندگان خدا کمک کند، مورد عنایت ویژه خداوند قرار می‌گیرد و از این رو می‌توان گفت قضات و کارکنان دستگاه قضایی که مرجع مهم مراجعات مردم هستند، در صورت توجه به کرامت مراجعان و تلاش برای رفع مشکلات آن‌ها مشمول توجه و عنایت خاص خداوند خواهند بود.

حجت الاسلام محمد امیرابراهیمی با اشاره به اینکه دشمن تلاش مضاعفی برای فروپاشی خانواده دارد، تاکید کرد: همانگونه که قانون، دادگاه خانواده، قضات و کارکنان این حوزه را به صورت ویژه مد نظر قرار داده باید به جایگاه این دادگاه‌ها توجه و زمینه‌ای فراهم شود که با ارائه مشاوره‌ها و راهنمایی‌های تخصصی از جدایی زوجین جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه در دادگاه خانواده، صدور حکم هنر نیست، زیرا به فروپاشی کانون خانواده می‌انجامد، اظهار داشت: قضات دادگاه‌های خانواده افرادی ماهر و مجرب هستند، اما به دلیل ازدیاد پرونده‌ها نمی‌توانند در راستای صلح و سازش بین زوجین اقدام کنند از این رو ضمن تلاش در راستای کاهش ورودی پرونده‌ها باید از ظرفیت‌های موجود از جمله کانون صلح و سازش در راستای رفع مشکلات زوجین و پیشگیری از طلاق اقدام کرد.

رییس کل محاکم عمومی و انقلاب کرمان، ضمن تاکید بر اینکه کانون‌های صلح و سازش با ارائه مشاوره‌های تخصصی روانشناسی، حقوقی و مذهبی می‌توانند مشکلات ریشه‌ای اختلافات خانوادگی را شناسایی کرده و با رفع آنها، از فروپاشی کانون خانواده جلوگیری کنند، عنوان کرد: بسیاری از مشکلات موجود در بین زوجین اگر به موقع و به درستی تشخیص داده شود، به آسانی قابل رفع است.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به راه اندازی شعبه هشتم دادگاه خانواده اظهارداشت: با راه اندازی این شعبه ورودی پرونده‌ها به شعب دادگاه خانواده کاهش می‌یابد و زمینه‌ای فراهم می‌شود که قضات با وقت بیشتری نسبت به رسیدگی به پرونده‌ها اقدام کنند.

رییس بسیج حقوقدانان سپاه ثارالله استان کرمان نیز گفت: یکی از اهداف اصلی دشمن، فروپاشی خانواده است از این رو، ضربه زدن به بنیان‌های خانواده را در برنامه‌های خود قرار داده است.

سرهنگ مسعود رفیعی افزود: در مجموعه دادگستری روزانه حجم گسترده‌ای از پرونده‌های حقوقی به کانون‌های صلح و سازش بسیج حقوقدانان ارجاع می‌شود و این کانون‌ها تلاش گسترده‌ای را در راستای ایجاد صلح و سازش انجام می‌دهند.

وی با اشاره به این مطلب که در سال جاری بیش از ۹۰ درصد پرونده‌های ارجاع شده به صلح و سازش انجامیده است، اظهار داشت: صلح و سازش، جایگاه والایی در مبانی دینی ما دارد لذا تلاش می‌شود پرونده‌ها قبل از طرح در محاکم به صلح و سازش بیانجامد.

رییس بسیج حقوقدانان سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به راه اندازی دفتر مشاوره حقوقی و کانون صلح و سازش بسیج حقوقدانان در مجتمع خانواده کرمان، عنوان کرد: در این دفتر روزانه یک وکیل مستقر شده و مشاوره حقوقی به مراجعه کنندگان ارائه می‌شود و در کنار وی، اعضای کمیته صلح و سازش در راستای اصلاح ذات البین و ایجاد سازش اقدام می‌کنند.

سرهنگ رفیعی یادآور شد: در گذشته بلافاصله پس از وقوع اختلاف بین زوجین، بزرگتر‌ها برای رفع اختلاف ورود می‌کردند، اما این موضوع در حال حاضر کاهش یافته و از این رو بسیج حقوقدانان تلاش می‌کند که این نقش را ایفا کند.

رییس شعبه اول دادگاه خانواده کرمان نیز در سخنانی گفت: راه اندازی دفتر مشاوره حقوقی و کانون صلح و سازش، تاثیر بسزایی در آرامش بخشیدن به خانواده‌ها و جلوگیری از فروپاشی کانون خانواده دارد.
حجت الاسلام محمد شفیعی افزود: لازم است عملکرد مراکز مشاوره در حوزه صلح و سازش در پرونده‌های طلاق مورد بازنگری قرار گیرد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار