حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
همدان- امام جمعه همدان گفت: سپاه پاسداران یک نیروی نظامی رسمی و بازوی کشور است که تحریم آن از نظر قوانین بین الملل معمول نیست و با این حربه‌ها تضعیف نمی‌شود.  
کد خبر: ۹۴۸۴۶۴۰
|
۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۶
سپاه بازوی کشور است/سپاه با قطعنامه پارلمان اروپا تضعیف نمی‌شود

به گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی در آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه همدان درباره قطعنامه ضد ایرانی پارلمان اروپا و درج نام سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی اظهار کرد: اتحادیه اروپا با اطلاعات و تحلیل‌های غلط نباید تصمیم‌های غیر معقول بگیرد، یکی از مشکلات دشمنان ما این است که اطلاعات غلطی درباره کشور ایران دریافت می‌کنند.

وی افزود: کسانی با نفوذ و جاسوسی، اطلاعات غلطی در اختیار این اتحادیه قرار می‌دهند در حالیکه اتحادیه اروپا باید بداند که این اطلاعات مبتنی بر واقعیت‌های کشورمان نیست و ایران کشوری مستقل و قدرتمند است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان اضافه کرد: شما ملت ایران را در چهار دهه گذشته آزموده اید بنابراین با این اطلاعات غلط وارد این مسایل نشده و تصمیم‌های غیر معقول نگیرید.

وی گفت: سپاه پاسداران یک نیروی نظامی رسمی و بازوی کشور است که تحریم آن از نظر قوانین بین الملل معمول نیست و با این حربه‌ها تضعیف نمی‌شود.  

شعبانی موثقی ادامه داد: اتحادیه‌های اروپا بداند اگر سپاه و سردار شهید قاسم سلیمانی نسبت به جمع کردن بساط داعش تلاش نمی‌کردند امروز اروپا فرصت تحریم سپاه پیدا نمی‌کرد و باید با داعش دست و پنجه نرم می‌کرد.

وی تاکید کرد: اگر داعشی که توسط آمریکا راه اندازی و به منطقه هدایت شده بود توسط سپاه قدس نابود نمی‌شد امروز این غده سرطانی توسعه یافته و اروپا را هم فرا می‌گرفت.

امام جمعه همدان با ذکر این سوال که علت تحریم سپاه از سوی اتحادیه چیست؟ گفت: در آشوب‌های اخیر با وجود حمایت اروپا از اغتشاشگران، اما پیش بینی‌های آن‌ها محقق نشد بنابراین می‌خواهند از دیگر روش‌ها و با وارد کردن فشار توفیقاتی به دست آورند.

شعبانی موثقی افزود: بنای اتحادیه اروپا ایجاد فضای دو قطبی در کشور است چرا که می‌بیند دولت ایران وارد تجارت با کشور‌های منطقه شده بنابراین می‌خواهند با این برنامه‌ها نسبت به توقف برنامه‌های کشورمان و تشدید فضای التهاب و تورمی در بازار تلاش کنند.

وی مهمتر از تحریم نمایشی را فشار رسانه‌ای و تبلیغاتی دشمن دانست و افزود: امیدواریم اتحادیه اروپا با عملکردی عاقلانه وارد تحریم نهایی سپاه نشوند در غیر اینصورت به طور حتم با بهره گیری از امپراطوری رسانه‌ای اقدام به ایجاد فضای دو قطبی، ایجاد اختلاف بین مسئولان، بر هم زدن محاسبات مردم و مسئولان می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان تاکید کرد: مسئولان باید برخورد مقتدرانه‌ای در برابر این قطعنامه داشته باشند و با برنامه ریزی دقیق مانع تحقق اهداف آن‌ها بشوند.

شعبانی موثقی درباره توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی به وحدت عموم مردم در گفتگو‌های سیاسی گفت: کسانی که در راستای جهاد تبیین حرکت کرده یا در کرسی‌های آزاد اندیشی حضور و مشارکت دارند باید شرح صدر داشته باشند و با پرهیز از اتهام به دیگران، برادری و مودت را فراموش نکنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان اظهار داشت: رهبری انقلاب در سخنرانی اخیر فرمودند "حجاب جزو واجبات الهی است" بنابراین همه باید برای توسعه عفاف در جامعه تلاش کنند چرا که عفاف و حجاب آثار مثبت فراوانی برای جامعه، بانوان و حفظ بنیان خانواده دارد.

شعبانی موثقی با بیان اینکه اسلام عفاف و حجاب را با هدف حفظ مقام و کرامت بانوان واجب کرده است یادآوری کرد: رهبری انقلاب در دیدار با دست اندرکاران سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کردند که "دستگاه‌ها و عناصر فرهنگی و تبلیغی مراقب باشند حرف خدا در هیچ شرایطی در زمین نماند" بنابراین همه به ویژه مسئولان باید به منظور توجه به احکام الهی تلاش کنند.

وی ادامه داد: اسلام در همه عرصه‌های زندگی بشر از جمله اقتصاد، تامین معیشت مردم، مبارزه با تورم، تبعیض، اختلاس و برقراری عدالت و مبارزه با فساد مسائلی را مطرح کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار